خبر ویژه

حسين خضري مديرعامل سايپاديزل شد

طي حكمي از سوي مديرعامل گروه خودروسازي سايپا، مهندس حسين خضري به سمت مديرعامل شركت سايپاديزل منصوب شد.

ماد – مراسم توديع مديرعامل پيشين و معارفه مديرعامل جديد شركت سايپاديزل با حضور مديرعامل و جمعي از مديران ارشد گروه خودروسازي سايپا برگزار شد.

در اين مراسم دكتر محمدرضا سروش، مديرعامل گروه خودروسازي، سايپا گفت: با توجه به مصوبه هيئت مديره گروه سايپا در خصوص مديراني كه به منزلت بازنشستگي نائل مي شوند، گروه سايپا از خدمات مديرعامل پيشين سايپاديزل بي بهره خواهد بود.

وي خاطرنشان كرد: مديرعامل جديد سايپاديزل از تجربيات خوبي در صنعت خودرو برخوردار است و تمام سطوح كارشناسي و مديريتي در اين صنعت را طي كرده و دوران موفقيت آميزي در شركت سيباموتور داشته است و از شركتي سود ده به شركت سايپاديزل كه مشكلات فراواني دارد، وارد شده كه نشان از توانمندي بالاي ايشان است.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا اظهاري اميدواري كرد: شركت سايپاديزل با توجه به تركيب هيئت مديره جديدش، بتواند در حوزه هاي بازار، فني، مديريتي و مالي بر مشكلات متعدد فائق آيد.

وي تصريح كرد: سايپاديزل داراي سابقه درخشاني در صنعت خودرو كشور است ولي در حال حاضر شرايط خوبي از نظر شاخص هاي مالي و تعهدات به بازار ندارد و توقع از اعضاي هيئت مديره سايپاديزل اين است كه با توجه به تجارب موثر خود نسبت به اصلاح ساختار مالي و محصولات آن شركت اقدامات شايسته اي انجام دهند تا منجر به افزايش بهره وري سايپاديزل شود.

مديرعامل گروه سايپا گفت: حوزه حمل و نقل بار كه عمده فعاليت سايپاديزل است از بخش هاي جذاب در اقتصاد كشور ماست كه متاسفانه با توجه به اتخاذ سياست هاي نادرست فرصت هاي اين حوزه گاها” تبديل به تهديد شده است و مديران سايپاديزل بايد ضمن ساماندهي فضاي داخلي شركت از فرصت هاي موجود در بازار خودرو بهره برداري مناسب داشته باشند.

وي خاطرنشان كرد: فرصت ها و جذابيت هاي خوبي در بازار وجود دارد كه بايد با اتكاء به ظرفيت شركاي تجاري خارجي از فرصت هاي بازار حداكثر استفاده شود و تيم مديريتي در اين خصوص برنامه ريزي و اقدام لازم را داشته باشند.

سروش تاكيد كرد: يكي از استراتژي هاي سايپا در حال حاضر، توسعه كسب و كار خودروهاي تجاري است كه بايد با اصلاحات ساختاري سايپاديزل بسترسازي لازم انجام شود تا بتوان در حوزه خودروهاي تجاري به صورت كاملتر از فرصت هاي بازار استفاده كرد كه در نتيجه به اقتصاد ملي كمك زيادي خواهد شد.

وي تاكيد كرد: با تلاش جمعي تركيب هيئت مديره، سايپاديزل در مسير بهره وري و شكوفايي قرار خواهدگرفت.

بر اساس اين گزارش، در اين جلسه اعضاي هيئت مديره جديد شركت سايپاديزل نيز معرفي شدند كه آقايان: ميرحكيم حسيني، مجيد مدني، محسن محمدي پلارتي و حسين خضري با حكم مديرعامل گروه خودروسازي سايپا به عنوان اعضاي هيئت مديره شركت سايپاديزل آغاز به كار كردند.

گفتني است حسين خضري با مدرك كارشناسي مهندسي مكانيك، 24 سال سابقه فعاليت در صنعت خودرو را دارد.

وي پيش از اين به مدت 7 سال مديرعامل شركت سيبا موتور بوده است. در سوابق كاري خضري، مديرعاملي شركت ايران دوچرخ، عضويت در هيئت مديره شركت بهمن ديزل، عضويت در هيئت مديره شركت سيمان غرب و عضويت در هيئت مديره شركت بهمن ليزينگ به چشم مي خورد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا