صفحه نخست  |  تماس با ما  |  آرشیو  |  نظرسنجی  آب و هوا  |  اوقات شرعی  | پیوندها

۲۲:۴۶
۳ فروردین ۱۴۰۲
خودرو ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - 12:22 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

قطعه پلوس خودرو در سايپا داخلي‌سازي شد

وزير صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگوي ويژه خبري شب گذشته سيما گفت: در طرح ملي بومي‌سازي قطعات خودرو، سايپا موفق به داخلي‌سازي قطعه پلوس خودرو شده است.

ماد نیوز؛هادی موید – رضا رحماني با اشاره به اجراي طرح ملي بومي‌سازي قطعات خودرو و مشاركت خودروسازان در اين طرح، افزود: خودروسازان با برپايي نمايشگاه‌هاي دائمي قطعات، نيازهاي خود را به شركت‌هاي دانش‌بنيان ايراني و صنعت‌گران اعلام كرده‌اند.

وي افزود: سايپا در اين طرح توانسته قطعه پلوس خودرو را داخلي‌سازي كند.

وي با اشاره به افزايش چند برابري نرخ ارز و تأثير آن بر قيمت خودرو در يك سال اخير گفت: هر دستگاه خودرو پرايد ۱۶۶۰ دلار ارزبري دارد كه اين عدد، بيانگر تأثير افزايش نرخ ارز بر قيمت خودرو است.

گفتني است پروژه داخلي‌سازي پلوس خودرو در شركت مگاموتور سايپا و با استفاده از خطوط شركت سايپاپلوس به اجرا درآمده و در حال حاضر ظرفيت تأمين پلوس ۱۰۰ هزار دستگاه از انواع محصولات سايپا با استفاده از توانمندي‌هاي موجود و بهره‌برداري از خطوط توليد داخلي فراهم شده است.

اجراي موفقيت‌آميز پروژه بومي‌سازي پلوس محصولات سايپا، ۵ ميليون يورو صرفه‌جويي ارزي براي كشور ايجاد كرده و در صورت استفاده كامل و حداكثري از ظرفيت‌هاي مگاموتور و سايپاپلوس، اين شركت‌ها قابليت تامين پلوس ۳۰۰ هزار خودرو در سال را خواهند داشت كه در اين‌صورت، ميزان صرفه‌جويي ارزي سالانه از اين محل به ۱۵ ميليون يورو افزايش خواهد يافت.

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *