اقتصادی

کاهش فشار تحریم با تعمیق ساخت داخل در شرکت کروز

نهضت ساخت داخل یکی از محوری ترین سیاست های کلان وزارت صنعت بعنوان سرفصل استراتژی توسعه صنعتی در کشور می باشد که می تواند تحریم های ظالمانه ی را که باعث فشارهای اقتصادی بر تولید کنندگان داخلی شده است به یک فرصت برای شکوفایی و تحرک بیشتر در صنعت بی انجامد.

ماد نیوز – نادر سخا مدیرعامل شرکت صنایع تولیدی کروز : با توجه به موج تحریم ها تاکنون قطعات فراوانی از جمله ECU(یونیت کنترلر موتور) و  ACU(یونیت کنترلر ایربگ) به طور کامل داخلی سازی شده و به تولید انبوه رسیده است و کمتر از یک ماه دیگر در این صنعت استفاده می شود. همچنین همه ی محصولات مربوط به کنترل بدنه مانند جلو آمپر، مولتی مدیا، نمایشگر چند منظوره، یونیت کنترل مرکزی(BCM) و فیوز باکس ها هم به طور کامل داخلی سازی و به تولید انبوه رسیده اند.

مدیرعامل قطعه سازی کروز با اشاره به خودروهایی که از قطعات داخلی سازی شده استفاده می کنند، بیان کرد: در خودروهای تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو مانند پژو 206 و 207، دنا، سمند سورن و سایر خودروها جلو آمپر، دستگاه پخش خودرو، سنسور دنده عقب و یونیت کنترل مرکزی در آنها استفاده می شوند. همچنین به تازگی با گروه خودروسازی سایپا در پروژه ساینا و کوئیک و خودروهای جدید این شرکت طرحی برای استفاده این قطعات در حال انجام است.

وی درخصوص داخلی سازی ترمز توضیح داد: ترمز از بخش های متفاوتی تشکیل شده که نزدیک به 80% آن داخلی سازی شده و به زودی بخش باقیمانده آن هم به تولید داخل می رسد و به بازار عرضه می شود.

سخا با توضیح مشکلات موج تحریم های اول در صنعت خودروسازی اظهار کرد: در دوره تحریم های اول که پژو همکاری خود را با ایران قطع کرد و تولید خودروهای وابسته به آن مانند پژو 206 متوقف شد، شرکت صنایع تولیدی کروز توانست پلتفرم برق و الکترونیکی که مورد نیاز این دسته از خودروها بود طراحی و تولید کند که به پاس زحمت متخصصان کروز این قطعات داخلی سازی شد و ایران خودرو توانست دوباره 206 و سایر خودروها را تولید و به بازار عرضه کند.

مدیرعامل شرکت صنایع تولیدی کروز در ادامه به تشریح مشکلات تحریم های دوم پرداخت و ادامه داد: در تحریم های دوم در مورد ABS ترمز به مشکلاتی برخوردیم و شرکتی که تکنولوژی ABS را در دست داشت، پیرو فشار تحریم های ظالمانه آمریکا ارتباط خود را با ما قطع کرد، به همین منظور مجبور به استفاده از سیستم ترمز(ABS) جدید دیگری شدیم که با پلتفرم قبلی هماهنگ نبود و به دنبال آن به تغییر پلتفرم قبلی پرداختیم. البته این تغییر پلتفرم سیستم ترمز یک پروژه ی هشت ماهه بود که با توجه به زحمات پرسنل متخصص گروه کروز و به حسب فوریت نیاز شرکت های خودروساز داخلی ظرف سه ماه با تکیه بر استعداد جوانان ایرانی از مرحله طراحی تا ساخت و تولید انبوه اجرا شد و خودروهای ایران خودرو مانند پژو 405 و پارس به این سیستم مجهز شدند. البته این طراحی باعث شد قابلیت های این پلتفرم نسبت به پلتفرم قبلی بهبود یابد که از جمله امکانات بیشتر می توان به قابلیت های برق و الکترونیکی، به روزتر و اضافه شدن امکانات نرم افزاری بیشتر اشاره کرد که این تغییرات سطح ایمنی مشتریان را افزایش و استفاده از آن را برای رانندگان آسوده تر کرده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا