اقتصادی

سايپا و مپنا نخستین خودرو برقی ایرانی را تولید می‌کنند

مديرعامل گروه مپنا گفت: با امضای تفاهم نامه همکاری، اين مجموعه با همكاري گروه خودروسازي سايپا پروژه مشترك توليد نخستین خودرو برقي ایرانی را آغاز كردند.

ماد- عباس علي‌آبادي در حاشیه بازديد از مركز تحقيقات و نوآوري صنايع خودرو سايپا با اشاره به توانمندی های دانش بنیان گروه مپنا در عرصه صنعت و همچنین برنامه ریزی ها و پيشرفت‌ها و دستاوردهاي سایپا در زمينه توسعه محصول و طراحي خودروهاي جديد، گفت: برای اولین‌بار از نزدیک شاهد برنامه ریزی ها و پیشرفت‌ها و موفقیت‌های سایپا برای تولید خودروهای جدید کیفی بودم و به متخصصان این مجموعه تبریک می‌گویم كه در آینده محصولاتي زیبا و باكيفيت مناسب برای عرضه به بازار در دست طراحي و تولید دارند.

 به گفته وي آينده این شرکت با ورود محصولات جدید خودروی برقی به بازار متفاوت خواهد بود.

 علي‌آبادي در ادامه با بيان اين‌كه سايپا روند رو به پیشرفت صنعت خودرو جهان در زمينه برقي‌سازي حمل‌ونقل را به‌خوبی درك كرده است، تصريح كرد: گروه مپنا نیز از مدت‌ها پيش برنامه ايجاد زيرساخت براي خودروهاي برقي را دنبال كرده و قصد دارد با مشاركت سايپا نخستين خودرو برقي را در كشور طراحي و عرضه كند.

 وی با بيان اين‌كه در زمينه ايجاد پلت‌فرم‌هاي برقي اقداماتي را آغاز كرده‌ايم كه با سايپا به اشتراك خواهيم گذاشت، تأكيد كرد: تلاش مي‌كنيم محصولات برقي در شأن مردم توليد كنيم تا هم منافع اقتصادي سرشاري نصيب كشور كرده و هم به ذينفعان دو مجموعه سود برساند.

 مدیرعامل گروه مپنا افزود: تولید خودروهای برقی در زمينه ميزان آلايندگی زيست‌محيطی و نیز مقدار انرژی مصرفی مورد نياز، براي مردم به صرفه و برای كشور بسیار سودمند خواهد بود، همچنین کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی را در پی خواهد داشت.

علي‌آبادي همكاري مپنا و سايپا را نخستين گام در زمينه توليد خودروهاي برقي در كشور دانست و خاطرنشان كرد: با ايجاد پيوند و مشاركت ميان دو مجموعه، از دانش و توانمندی‌های دو طرف و نیز فناوري‌هاي نوين موجود در كشور استفاده خواهيم كرد.

 علی‌آبادی با بیان این‌که گروه مپنا و گروه سایپا در آینده همکار و شریک خوبی برای هم خواهند بود، گفت: تیمی توانمند متشکل از متخصصان هر دو گروه تشکیل خواهیم داد تا محصولی باکیفیت و در سطح استانداردهای روز بین‌المللی تولید کنیم.

 گفتني است در جريان اين بازديد تفاهم‌نامه همکاری “توسعه و تولید خودرو الکتریکی” با هدف طراحی، توسعه، تأمین قطعات و تولید خودرو الکتریکی به امضاي سیدجواد سلیمانی و عباس علی‌آبادی مدیران عامل گروه خودروسازی سایپا و گروه مپنا رسيد.

 بر اساس مفاد این تفاهم‌نامه، شرکت‌های سایپا و مپنا اقدام به مشارکت و همکاری در خصوص طراحی، نمونه‌سازی، تست، تجاری‌سازی و تولید خودروهای جدید با پلت‌فرم الکتریکی خواهند کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا