خودرو

صد هزارمین محصول سایپا در سال ۹۹ تولید شد

قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران گفت: صد هزارمین محصول گروه خودروسازی سایپا در سال ۹۹ دیروز دوشنبه دوم تیرماه تولید شد.

ماد نیوز – مجید باقری افزود: به پشتوانه تداوم تولید در گروه خودروسازی سایپا، تحویل خودرو به مشتریان در بهار سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته بیش از ۵۵ درصد افزایش داشته است.

باقری اظهار کرد: گروه خودروسازی سایپا در حالی موفق به تولید یک صد هزار خودرو در سه ماه گذشته شده است که علاوه بر محدودیت های ناشی از تحریم‌های ظالمانه و شدید بین‌المللی، شیوع ویروس کرونا نیز اجرای پروتکل‌های بهداشتی و برخی محدودیت های کاری را الزام آور کرده بود.

وی با بیان اینکه سایپا تغییر و تحول در سبد محصولات خود را در قالب یک جراحی بزرگ در سال سخت تحریم و کرونا در دستور کار قرار داده است، افزود: آخرین مدل سواری از خانواده پراید تا پایان تیرماه از خطوط تولید سایپا خارج خواهد شد و مراسم خداحافظی با پراید را در ماه جاری برگزار خواهیم کرد.

قائم مقام مدیرعامل سایپا گفت: محصولات تیبا، ساینا و کوییک بیشترین سهم از تولیدات سایپا در سال جاری را به خود اختصاص خواهند داد و در کنار این‌ها، شاهین به عنوان یک محصول جدید از نیمه دوم سال تحویل مشتریان و وارد بازار می‌شود.

 

از شهریورماه، ۱۸ محصول سایپا تعهد معوق نخواهند داشت

باقری در جریان برگزاری این نشست خبری گفت: با روند کنونی تولید و تحویل خودروهای مشتریان، تعداد تعهدات معوق ۱۸ محصول سایپا تا پایان شهریورماه به صفر خواهد رسید.

وی افزود: امروز تمام چالش‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم و بزودی در نظام برنامه‌ریزی فروش محصولات سایپا، تحویل خودرو در موعد زمانی مقرر صورت خواهد گرفت.

به گفته وی سایپا در سال جاری وارد یک جراحی بزرگ شده و با توقف کامل تولید پراید، محصولات متنوعی را برای تولید و عرضه به بازار در دستور کار داریم.

قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در ادامه تصریح کرد: تلاش مدیریت ارشد سایپا در زمینه تولید چند محصول جدید بیانگر وجود رونق تولید و تلاش برای جهش تولید در سایپا است.

باقری ادامه داد: از ابتدای امسال ۳۰ هزار خودرو پراید با قیمت ۳۸ میلیون تومان تولید و عرضه کردیم و تا پایان تیرماه و موعد توقف تولید این محصول، ۲۰ هزار دستگاه دیگر را نیز با همین قیمت تحویل خواهیم داد.

وی تصریح کرد: خودرو پراید جایگزین نخواهد داشت و برنامه سایپا توسعه محصولات جدید است.

باقری گفت: با وجود مشکلاتی نظیر تعهدات برجا مانده از طرح اتوخدمت و همچنین بدعهدی شرکای خارجی، خوشبختانه بسیاری از این تعهدات را پشت سر گذاشته‌ایم و توانستیم بسیاری از این تعهدات را ساماندهی کنیم.

 

 

شاهین در نیمه دوم امسال تحویل مشتریان می‌شود

قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به برنامه تولید و عرضه خودرو شاهین در سال جاری گفت: شاهین قطعا در نیمه دوم سال به بازار عرضه خواهد شد.

به گفته وی در طرح پیش‌فروش اخیر هم این خودرو با استقبال بسیار جالب‌توجهی از سوی مشتریان مواجه شد که بیانگر اعتماد مردمی به محصولات داخلی است.

باقری ادامه داد: شاهین استانداردهای ایمنی روز اروپا را دارد و در زمینه کیفیت، یکی از منحصربه‌فردترین خودروهای داخلی است.

 

مدل‌های متنوع از فیس‌لیفت ساینا و کوییک تولید و عرضه خواهیم کرد

وی در پاسخ به سوالی درخصوص برنامه توسعه محصول سایپا گفت: در سال جاری و سال‌های آینده علاوه بر فیس‌لیفت‌های متنوع ساینا و کوییک، محصولات جدیدی مبتنی بر پلت‌فرم SP100 تولید و عرضه خواهد شد.

باقری ادامه داد: محصولاتی آپشنال با تکیه بر استانداردهای روز تولید و عرضه خواهیم کرد.

 

 

ستاد عالی راهبری خدمات پس‌از فروش در سایپا تشکیل شده است

قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش درخصوص برنامه سایپا در عرصه خدمات هم گفت: ستاد عالی خدمات پس از فروش در سایپا تشکیل شده و در حال انجام مطالعات لازم در زمینه آسیب‌شناسی خدمات پس از فروش محصولات سایپا است.

وی افزود: در سال‌های اخیر توان اقتصادی شبکه نمایندگی‌های سایپا به‌دلیل تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی موجود، کاهش یافته اما همه تلاش خود را برای توسعه امر خدمات انجام می‌دهیم.

باقری تصریح کرد: در زمینه کاهش هزینه و زمان تعمیرات، بهبود امدادرسانی و توسعه شاخص‌های خدمات پس از فروش، برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی در سایپا انجام شده که به اجرا درخواهد آمد.

این خبر تکمیل می‌شود…

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا