علمی و فناوری

افزايش همکاری سايپا با استارتاپ‌ها و مجموعه‌های دانش‌بنيان

مدیرعامل گروه خودروسازی سايپا گفت: با هدف بومی‌سازي قطعات مورد نياز صنعت خودرو با ۴۸ مجموعه دانش بنيان قرارداد همكاري امضا كرده‌ايم.

ماد نیوز –  سيد جواد سليماني با اشاره به اقدامات گروه خودروسازی سایپا در یکسال اخیر برای افزایش همکاری با استارت آپ ها و مجموعه‌های دانش بنیان، افزود: بهترین و کوتاه‌ترین مسیر برای برطرف کردن کمبودها و نیازهای فناورانه صنعت خودرو، افزایش همکاری با مراکز علمی کشور است و گروه خودروسازی سایپا این مهم را به صورت جدی در دستور کار خود قرار داده است.

سلیمانی درباره ايجاد كميته همكاري‌هاي مشترك با مجموعه هاي دانش بنيان، خاطرنشان كرد: طي سال‌هاي گذشته شركت‌های خودروسازي فعاليت‌هاي متعدد و بزرگي انجام دادند ولي اكنون با تعدد و بلوغ مجموعه‌هاي دانش بنيان مي‌توان فعاليت هاي مشترك تعريف كرد تا به واسطه آن بتوان صنعت خودرو را متحول كرد.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا با بيان اينكه صنعت خودرو در بخش طراحي و توليد خودرو به پيشرفت هاي مطلوبي رسيده اما هنوز در توليد برخي از قطعات به خصوص قطعات “هاي‌تك” نتوانسته به سمت خوداتكايي برود، گفت: ما از تمام نخبگان، مجموعه هاي دانش بنيان و استارتاپ كه مي توانند به صنعت خودرو كمك كنند، دعوت مي كنيم تا با حضور در كميته “همكاري هاي مشترك با مجموعه هاي دانش بنيان” ايده هاي خود را مطرح كنند.

وي با بيان اينكه تمام ايده‌هاي خوب و قابل حصول دانش‌بنيان‌ها و نخبگان با سرعت عملياتي خواهد شد، افزود: گروه خودروسازي سايپا در همكاري‌هاي جديد اجازه نخواهد داد كه فرصت و زمان در شرايط موجود كشور كه در بدترين وضعيت تحريمي است از بين برود، لذا اميدواريم با اعتماد دو طرفه بتوان صنعت خودرو را از توليد سنتي به سمت توليد دانش بنيان هدايت كرد.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا خاطرنشان كرد: گروه خودروسازي سايپا در مسير تکمیل پروژه بومي سازي قطعات خودرو قرار گرفته است و در اين مسير پرپيچ و خم نيازمند همكاري بخش هاي مختلف چون معاونت علمي رياست جمهوري، سازمان ملي كارآفريني و پارك هاي علم و فناوري است.

سليماني با بيان اينكه هماهنگي بين صنعت خودرو و دانش بنيان ها يك ضرورت است، ادامه داد: اگر همكاري ها پيوسته و تعريف شده باشد نتايج خوبي عايد صنعت خودرو خواهد شد؛ در سال جهش توليد به دنبال اين هستيم كه حجم كارهاي مشترك با مجموعه هاي دانش بنيان با هدف توليد قطعات هاي تك را افزايش دهيم و به اعتقاد ما رسيدن به توليد داخلي تمام قطعات خودرو دور از دسترس نيست

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا