سیاسی

ادعای تکراری تقلب توسط ترامپ

رئیس جمهور آمریکا برای چندمین بار از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام پیروزی کرد و تاکید که من برنده آرای قانونی هستم.

به گزارش مادنیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای چندمین بار از زمان انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام پیروزی کرد.

درحالیکه تازه ترین دادخواست تیم حقوقی رئیس جمهوری آمریکا در دیوان عالی آمریکا رد شده است وی در توئیتی نوشت، «من انتخابات را بردم، اما به یاد داشته باشید که من فقط به آرای قانونی فکر می‌کنم، نه به رای دهندگان جعلی و متقلبانه که از هر جایی سر برآوردند. چه رسوایی بزرگی»

وی در ادامه توئیتهای خود فرمانداران جمهوریخواه جورجیا و آریزونا را به تلاش برای اقدام علیه خود متهم کرد و تاکید کرد که آنها بیشتر از هر دموکراتی دارند علیه من و حزب جمهوریخواه می‌جنگند.

ترامپ نوشت: فرمانداران جورجیا و آریزونا اجازه دادند رای‌هایی که من به راحتی بردم دزدیده شود. هرگز آن را فراموش نمی‌کنم.

شبکه اجتماعی به هر دو توئیت جدید ترامپ برچسب هشدار زده و نوشته است؛ «این ادعا درباره انتخابات، مورد مناقشه است.»

دیوان عالی آمریکا روز جمعه دادخواست دادستان ایالت تگزاس برای ابطال نتیجه انتخابات در 4 ایالت کلیدی دیگر را رد کرده بود. این دادخواست مورد حمایت 17 دادستان جمهوریخواه دیگر و همچنین 107 نماینده کنگره آمریکا نیز قرار داشت.

ترامپ پیش از این درباره رای دیوان عالی آمریکا گفته بود، «دیوان عالی واقعاً ما را ناامید کرد. هیچ خردی ندارد، هیچ شجاعتی ندارد!»

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا