اجتماعی

نامزدهای روستاها رکوردشکنی کردند

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در سومین نشست کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور که با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو کمیته در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از مولفه‌های جدی در روند مشارکت حداکثری در امر خطیر انتخابات، اطلاع رسانی مسئولانه و به هنگام است، اظهار داشت: باید با نهایت تلاش، فضای عمومی و رسانه‌ای کشور را به سمت ترغیب بیشتر مردم به حضور در صندوق‌های رای سوق دهیم، چرا که حضور پرشور در انتخابات، زمینه ساز اقتدار، کارآمدی، انسجام و ثبات کشور است.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه خوشبختانه روند ثبت نام‌ها از اسفندماه سال گذشته گویای استقبال خوب در کل کشور است؛ گفت: در شورای شهر حدود ۵۱ هزار و ۲۲۰ داوطلب ثبت نام کرده اند که مقایسه این آمار با دور قبل که در شورای چهارم ۴۵ هزار نفر و در شورای پنجم حدود ۵۵ هزار نفر ثبت نام کرده اند؛ نشانگر این امر است که آمار خوب و قابل قبولی را در این دور از ثبت نام‌ها داریم.

عرف در ادامه خاطر نشان کرد:، اما در خصوص ثبت نام شورا‌های روستا در این دوره، باید اعلام کنم که رکورد ثبت نام در انتخابات این دوره شکسته شد؛ چنان که با استقبال ویژه مردم و روستاییان عزیز ثبت نام بیش از ۲۴۰ هزار نفر داوطلب عضویت در شورا‌های روستا قطعی شد؛ در حالی که در دوره چهارم حدود ۲۲۰ هزار نفر و در دوره پنجم حدود ۲۳۴ هزار نفر ثبت نام کرده بودند. عرف افزود: این امر نشان دهنده آمادگی بیشتر داوطلبین برای رقابت در این عرصه از انتخابات در روستا‌های کشور است.

رئیس ستاد انتخابات کشور با اظهار این که شروع مشارکت از ثبت نام نامزد‌ها آغاز می‌شود؛ گفت: روند کار گویای استقبال خوب داوطلبین در کل کشور است که ان شاا… با حرکت و استمرار این مسیر شاهد حضور پرشور مردم در روز انتخابات خواهیم بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا