اجتماعی

واکسیناسیون اصناف تهران از هفته آینده آغاز می شود

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: با هماهنگی‌های انجام شده از هفته آینده واکسیناسیون صنوف با اولویت بازرسین و گروه یک آغاز می شود.

به گزارش مادنیوز، قاسم نوده فراهانی در خصوص واکسیناسیون اصناف اظهار کرد: با مکاتباتی که با وزارت بهداشت داشتیم در نهایت موافقت شد که به اصناف هم سهمیه واکسن داده شود.

وی افزود: برای تزریق واکسن نیازمند مکان خاصی بودیم که با پیگیری‌های انجام شده دو محل مسجد امام در بازار تهران و یک ساختمان در نزدیکی مصلی تهران برای امر واکسیناسیون مشخص شد.

رئیس اتاق اصناف تهران تصریح کرد: در حال حاضر مشغول خرید تجهیزات برای این دو مرکز واکسیناسیون هستیم و طبق برنامه از هفته آینده واکسیناسیون را آغاز خواهیم کرد.
مشاغل گروه یک و بازرسین در اولویت واکسیناسیون

وی افزود: عده‌ای از همکاران در اصناف برابر با جداول واکسیناسیون عمومی که اعلام شد واکسن را دریافت کرده‌اند، اما در اصناف تعدادی بازرس داریم که همیشه در میدان هستند و در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد حاضر هستند علاوه بر این‌ها، گروه یک اصناف همیشه در همه شرایط باز و مشغول خدمت رسانی به مردم هستند بنابراین در مرحله اول اولویت ما گروه یک مشاغل و بازرسین هستند و بعد در ادامه تمام اصناف در تهران واکسینه خواهند شد.

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: تا زمانی که ۶۰ میلیون نفر واکسن را تزریق نکنند اثر آن مشخص نمی‌شود و مهم‌تر از آن اینکه بعد از زدن واکسن هم باید دستورالعمل‌ها را به درستی رعایت کرد.

وی با درخواست از تمامی اصناف برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، یادآور شد: اگر بازرسان با واحدهایی مواجه شوند که دستورالعمل‌ها را رعایت نکنند حتما برخورد قاطع خواهد شد.

براساس آمارهای رسمی تا پایان اردیبهشت امسال در مجموع بیش از دو میلیون و ۳۳۴ هزار واحد صنفی در کشور فعال بوده است که حدود نیمی از آنها ، یعنی بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد، در بخش توزیعی کار می‌کنند.

از نیمه باقی‌مانده، حدود ۴۴۰ هزار واحد صنفی یعنی ۱۸.۸ درصد در بخش تولید، ۳۸۸ هزار یعنی ۱۶.۶ درصد در بخش خدمات فنی و ۳۶۰ هزار یعنی ۱۵.۴ در بخش خدمات فعال هستند.

در میان استان‌ها، تهران میزبان بیشترین واحد صنفی است که ۳۱۸ هزار و ۵۸۵ واحد را در خود جای داده است و کهگیلویه و بویر احمد با ۲۳ هزار و ۹۴۳ واحد صنفی، کمترین واحد را به خود اختصاص داده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا