اجتماعیاقتصادیخبر ویژهسیاسیکرمانشاه

استاندار کرمانشاه: هر مدیری مانع سرمایه‌گذاری باشد جایی در کرمانشاه ندارد

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: مسیر سرمایه گذاری در استان کرمانشاه برای همه باز است و با قاطعیت اعلام می کنم هر کسی در مسیر سرمایه گذاری ایجاد مانع کند جایی در میان مردم کرمانشاه ندارد.

 

 

به گزارش ماد به نقل ازپايگاه اطلاع رساني استانداری کرمانشاه؛ “بهمن امیری مقدم” در آیین تکریم و معارفه استاندار کرمانشاه که با حضور دکتر احمد وحیدی وزیر کشور، دکتر عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس، اعضای مجمع نمایندگان استان، مامو‌ستا مرادی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، ماموستا قادری امام جمعه پاوه و شخصیت ها و چهره‌های مذهبی، سیاسی و اجتماعی استان برگزار شد؛ عنوان کرد: قبل از حضور در استان به عنوان خادم امام رضا (ع) به محضر ایشان مشرف شدم و از طرف همه مردم کرمانشاه نایب الزیاره بودم. آنجا عنوان کردم مردم به بنده لطف دارند و ایشان کمک کنند شرمنده این مردم نشوم.

وی افزود: خوشحالم با عنایت رئیس جمهور، هیئت دولت و وزیر کشور این توفیق حاصل شد که خدمتگزار مردم  پرتلاش، سخت کوش، سختی دیده و دلاور کرمانشاه باشم و از این حس اعتماد تشکر می کنم.

استاندار کرمانشاه گفت: مهندس بازوند تلاش زیادی انجام دادند که همگان شاهد این تلاش ها و خدمات بودند.

وی بر انجام خدمت صادقانه تا آخرین لحظه تاکید کرد و گفت: این خصلت بسیار زیبایی است و همه باید در مسیر خدمت این رویه را سرلوحه کارها قرار دهند.

امیری مقدم از شهید سلیمانی به عنوان شهید جهان بشریت یاد کرد و گفت: سردار سلیمانی به دنبال خدمتگزاری بی منت، تلاش شبانه‌روزی و اخلاص در کار بودند. زمانی که ایشان به افتخار سرلشکری نائل شدند؛ اعلام کردند بر مزار من بنویسید سرباز. و این درس بزرگی برای همه ماست.

وی ادامه داد: فرصت ها مانند برق و باد می گذرند و نباید به سادگی آن ها را از دست داد.

مدیر ارشد استان تاکید کرد: مردم به درستی از مسئولین توقع دارند که برای حل مشکلات موجود تلاش کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به مردم کرمانشاه گفت: من از جنس شما و فرزند کرمانشاه هستم و امروز هم به اینجا آمده ام تا مانند زمان دفاع مقدس همه دست به دست هم دهیم و با کار و تلاش جهادی بر مشکلات و موانع پیروز شویم.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: در جلسه هیئت دولت، دکتر رئیسی عنوان کرد مردم کرمانشاه حق زیادی بر گردن کشور دارند و بایل تلاش بیشتری برای رفع مشکلات انجام دهیم و کار و شغل برای آن‌ها ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: در انتهای نشست هیئت دولت دکتر رئیسی خطاب به بنده بر ضرورت اشتغال تاکید بسیار کردند. و این وظیفه ما را در استان سنگین تر کرده است.

امیری مقدم با تاکید بر اینکه فرصت‌های بسیار خوبی در استان برای توسعه و ایجاد اشتغال وجود دارد در ادامه عنوان کرد: وجود بزرگراه کربلا، فرودگاه بین المللی، راه آهن، منابع نفتی، ترکیب جمعیتی جوان، آماده بودن بسیاری زیرساخت ها مانند گاز، آب، برق، برخورداری از ۱۹ شهرک صنعتی و … دیگر ظرفیت‌ها، یک امتیاز بزرگ برای توسعه است.

وی ادامه داد: همچنین کرمانشاه ظرفیت‌های گردشگری، تجاری، بازرگانی و کشاورزی و صنایع تبدیلی صنایع و معادن گسترده ای دارد‌ و اگر همه کمک کنند این استان می تواند تبدیل به قطب سرمایه گذاری غرب ایران شود.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: بسیاری از کارآفرینان کرمانشاهی مایل به سرمایه گذاری در این استان هستند اما باید ابتدا مسیر این کار را باز کنیم و موانع را برداریم.

وی هشدار داد: با قاطعیت اعلام می کنم هر کسی در مسیر سرمایه گذاری ایجاد مانع کند جایی در میان مردم کرمانشاه ندارد.

امیری مقدم عنوان کرد: یک برنامه کاری سنگین در پیش داریم و باید موانع موجود در مسیر اشتغال و سرمایه گذاری را بشکنیم.

وی تاکید کرد: یکی از راه های توسعه ایجاد اعتماد عمومی است و اعتماد مردم به مسئولین بالاترین سرمایه است. 

امیری مقدم تاکید کرد: از همان ابتدا اعلام کردم کسی برای من پلاکارد نزند زیرا آنچه مرا خوشحال می کند، ایجاد اشتغال برای یک جوان و به حرکت درآمدن چرخ زندگی او است.

وی در دنباله سخنانش از وحدت حاکم بر استان تقدیر کرد و گفت: در استان ما شیعه، سنی و اهل حق همه با برادری و برابری و همدلی در کنار هم زندگی می کنند.

استاندار کرمانشاه همچنین بر وحدت بین همه دستگاه ها و سازمان‌ها تاکید گفت: باید از پرداختن به حاشیه ها اجتناب کنیم زیرا استان را از مسیر توسعه و پیشرفت بازمی دارد.

وی با تاکید بر اینکه من اهل حاشیه نیستم و به حاشیه ها هم توجه نمی کنم در ادامه گفت: مدیران لایق، انقلابی، متدین و پرتلاش باید در مسند کارها قرار بگیرند و در این راه پیر و جوان و خواهر و برادر باید همه برای عزت کرمانشاه تلاش کنند.

مدیر ارشد استان عنوان کرد: استان کرمانشاه اعتبارات خوبی برای اشتغال زایی دارد که باید برای جذب آن تلاش کنیم.

 وی تاکید کرد: حتی اگر حتی ریال هم از این بودجه استان به واسطه کم کاری ما عودت داده شود باید در مقابل شهدا و مردم پاسخگو باشیم‌.

امیری مقدم تصریح کرد: برادری، رفاقت صمیمیت و شایسته سالاری و استفاده از نیروی انسانی توانمند باید سرلوحه کارها قرار گیرد.

وی در ادامه به برنامه های دولت برای رفع محرومیت ها اشاره کرد و گفت: نگاه عدالت گستر به نقاط محروم و آسیب پذیر از اولویت های دولت مردمی است که با جدیت آن را دنبال می کنیم همچنین با تمام توان در جهت اشتغال زایی و بهبود وضعیت معیشتی مردم تلاش خواهیم کرد.

استاندار کرمانشاه بر تلاش گسترده برای بهره گیری از ظرفیت های گردشگری در راستای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت های بی نظیر این حوزه در توسعه استان به بهترین شکل ممکن استفاده کرد‌.

 وی همچنین گفت: باید برای ضابطه مند کردن مبادلات مرزی و کوله بری تلاش و مشکلات این حوزه را مرتفع کنیم.

مدیر ارشد استان، ۴ فصل بودن کرمانشاه را یک مزیت مهم دانست و گفت: باید از این ظرفیت در راستای توسعه کشاورزی، دامپروری و باغداری استفاده کنیم.

وی همچنین بر ضرورت توسعه مراکز فنی و حرفه‌ای تاکید کرد و گفت:  آموزش و مهارت آموزی باید در کانون توجه مدیران باشد زیرا اگر فردی آموزش ببیند علاوه بر داشتن فرصت اشتغال می تواند حرفه خود را در آینده ارتقاء دهد.

وی گفت: زنان نیمی از جمعیت استان را تشکیل می دهند و باید فرصت نقش آفرینی در توسعه[vimeo url=”video_url” width=”500″ height=”300″] استان را برای آن‌ها فراهم کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا