دولتکرمانشاه

فرماندار سرپل‌ذهاب: گازرسانی به ۸۵ روستای دشت ذهاب در دست انجام است

فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: عملیات گازرسانی به ۸۵ روستای توابع دشت ذهاب و پشت تنگ این شهرستان با ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست انجام است. 

 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماد، نورالدین فرزادی پورافزود: عملیات گازسانی به این روستاها شامل احداث خط انتقال، ایستگاه‌های تقلیل فشار و نصب علمک است و از روستاییانی که در این روستاها ساکن هستند درخواست داریم در صورت عبور خط انتقال از اراضی کشاورزی آنها همکاری لازم را با شرکت گاز و پیمانکار اجرای طرح به منظور اتمام طرح داشته باشند.

وی اظهار داشت: همچنین ۲ پکیج دیگر گازرسانی در سرپل‌ذهاب نیز در دست اقدام داریم که اولی پکیج بریموند است که پیمانکار قبلی بخشی از طرح را اجرایی کرده و شبکه اصلی آن اجرا شده ولی به دلیل مشکلات پیمانکار خلع ید شد ولی طی ۲ مرحله فراخوان جهت انتخاب پیمانکار جدید داده شده که پیمانکاران واجد شرایط شرکت کنند تا این پروژه بزودی از سر گرفته شود.

فرزادی پور اعتبار لازم برای اجرای این طرح را ۱۰ میلیارد تومان اعتبار اعلام کرد و  یادآور شد: بر اساس آخرین اظهار نظر مدیر عامل گاز استان کرمانشاه، در آخرین مناقصه برگزار شده سه نفر شرکت کردند که در صورت تایید، برنده ادامه پروژه انجام می‌شوند و ۱۵ روستا در قالب این پکیج از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

وی تاکید کرد: در مناقصه برگزار شده، پیمانکار برای اجرای پکیج گازرسانی به روستای پیران انتخاب شده تا با صرف ۲۰ میلیارد ریال اعتبار اهالی این روستا از نعمت گاز برخوردار شوند.

فرزادی پور ادامه داد: اراده شرکت گاز بر این است تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار از نعمت گاز خانگی برخوردار شوند و انتظار است که ضریب نفوذ گازرسانی به شهرستان با اجرای این سه پکیج به حد استاندارد برسد هم اکنون ضریب نفوذ گازرسانی به سرپل ذهاب بسیار پایین تر از حد استاندارد در استان کرمانشاه است.

فرماندار سرپل‌ذهاب یادآور شد: هم اکنون از از مجموع روستاهای شهرستان روستاهای بخش قلعه شاهین، دهستان بشیوه و پاتاق از تعمت گاز برخوردار هستند و روستاهای دهستان دشت ذهاب و پشت تنگ و پیران و دهستان بریموند گاز ندارند.

او با قدردانی از تلاش و زحمات شرکت گاز خواستار شتاب بخشی در اجرای پروژه‌های گازرسانی شد و گفت: فرمانداری با تمام وجود آماده همکاری و فراهم کردن بستر لازم برای کار اجرایی پیمانکاران شرکت گاز است چون گازرسانی به روستاهای شهرستان از مطالبات مهم و به حق مردم است که امیدواریم هرچه سریعتر انجام شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا