صفحه نخست  |  تماس با ما  |  آرشیو  |  نظرسنجی  آب و هوا  |  اوقات شرعی  | پیوندها

۰۴:۴۲
۸ بهمن ۱۴۰۱
سلامت ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - 8:30 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

ذخایر خونی استان کرمانشاه مطلوب است

مدیرکل انتقال خون کرمانشاه گفت: در حال حاضر ذخایر خونی استان مطلوب است، اما ما همیشه نیاز به حضور اهداکنندگان خون خواهیم داشت.

به گزارش ماد ، میرزاده مدیرکل انتقال خون کرمانشاه گفت: خوشبختانه مشکلی در تامین فرآورده‌های خونی استان کرمانشاه وجود ندارد، اما همیشه در فصول سرد هنگام بارش و هوای گرم کاهش اهدا کننده وجود دارد و فرآورده‌های خونی مانند پلاکت که حیاتی هستند و برای بیماران سرطانی و اهداکنندگان مغز استخوانی و بیماران انعقاد خون مورد استفاده قرار می‌گیرد سه روز بیشتر قابل نگه نیست.

وی گفت: ما همیشه نیاز به حضور اهداکنندگان خون داریم، زیرا نیاز به فرآورده‌های خونی نیاز روز و ایام خاصی نیست و خوشبختانه تاکنون پاسخ‌گوی مراکز درمانی بودیم.

وی افزود: نیاز به گروه خونی منفی بیشتر از سایر گروه هاست، زیرا اهدا کنندگان به همه گروه‌های خونی هستند و فقط گیرنده از گروه خونی خود میباشند.

وی ادامه داد: سازمان انتقال خون هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۷ بعدازظهر از اهداکنندگان خون استقبال می‌کند و در روز‌های تعطیل از ساعت ۸ و نیم صبح تا یک و نیم ظهر فعالیت دارد در بیمارستان معتضدی یک پایگاه فعال اهدای خون دایر است

 

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *