آخرین خبربین المللخبر ویژهخبر یککرمانشاه
موضوعات داغ

مرز خسروی امسال 24 ساعته در خدمت زائران اربعین است

مرز خسروی امسال 24 ساعته در خدمت زائران اربعین است

رئیس قرارگاه اربعین فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی گفت: با توجه به مذاکرات و رایزنی‌های صورت گرفته با طرف عراقی، امکان اینکه در ایام اربعین امسال مرز خسروی به صورت ۲۴ ساعته و شبانه‌روزی فعالیت کند وجود دارد.
به گزارش ماد، سردار محمد شرفی در حاشیه بازدید از مرز خسروی اظهار داشت: مرز خسروی یکی از مرزهای حساس و مهم کشورمان است که هر ساله مورد استقبال جمع زیادی از زائران امام حسین(ع) قرار گرفته و آن‌ها با عبور از این مرز به زیارت عتبات عالیات مشرف می‌شوند.
وی عنوان کرد: در ایام اربعین حسینی(ع) نیز مرز خسروی که تازگی به روی زائران گشوده شده با توجه به موقعیت مناسب و زیرساخت‌های لازم مورد توجه تعداد زیادی از زوار قرار می‌گیرد و آن‌ها این مرز به کربلای معلی مشرف یا به کشور باز می‌گردند.
شرفی گفت: بر همین اساس رویکردی که به صورت جدی در دستور کار ستاد مدیریت اربعین کشور قرار دارد شبانه‌روزی شدن فعالیت مرز خسروی در ایام اربعین است که در این راستا مذاکراتی با طرف عراقی هم انجام شده و آن‌ها نیز تا حدودی پذیرفته‌اند که این اتفاق در مراسم اربعین امسال رخ دهد.
رئیس قرارگاه اربعین فراجا افزود: اگر این اتفاق رخ دهد باید توان بیشتری برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین در مرز خسروی بگذاریم و زیرساخت‌ها را تقویت و شرایط ورود و خروج زائران به صورت 24 ساعته را فراهم کنیم.
وی گفت: در همین راستا با پیگیری‌های سردار جاویدان فرمانده انتظامی کرمانشاه زمینی در نزدیکی پایانه خسروی برای انتظامی استان خریداری و قرار است دو سوله جهت اسکان نیروهای پلیس احداث شود.
شرفی با بیان اینکه محوطه‌سازی و حصارکشی و دیوارکشی این زمین حتماً باید تا زمان برگزاری مراسم اربعین امسال انجام شود عنوان کرد: با توجه به اینکه احتمال شبانه‌روزی شدن فعالیت مرز خسروی در اربعین امسال وجود دارد باید از هم اکنون تمهیدات و زیرساخت‌های لازم فراهم شود.
جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا همچنین تقویت زیرساخت‌های مرزهای مهران در ایلام و شلمچه و چذابه در خوزستان را هم مورد تأکید قرار داد و گفت: نواقصی در سال‌های اخیر وجود داشته که تلاش می‌کنیم برای اربعین امسال برطرف شوند.
وی با اشاره به مرزهای سیستان و بلوچستان، میرجاوه، باشماق کردستان و تمرچین آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: کار اعزام زائران از این مرزها تازه آغاز شده و تلاش می‌کنیم فعلا با سازه‌های موقت اعزام زائران را تداوم بخشیده و سپس به فکر تقویت آن‌ها و فراهم کردن شرایط بهتر برای عبور زائران از این مرزها نیز باشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا