آخرین خبراجتماعیخبر ویژهخبر یکسلامت

حدود ۱۰ میلیون ایرانی رایگان، بیمه سلامت شدند

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان:
/ هزینه ۹۰۰ میلیارد تومانی برای بیماران خاص
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان گفت: از سال گذشته تاکنون در دولت سیزدهم ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سه دهک در صندوق‌های مختلف بصورت رایگان زیر چتر حمایت بیمه سلامت قرار گرفتند.

به گزارش ماد، محمد مهدی ناصحی روز یکشنبه در یک نشست خبری که در محل سازمان بیمه سلامت برگزار شد، افزود: حق بیمه سلامت برای هر فرد یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان است که برای سه دهک اول جامعه رایگان و برای دهک های چهار تا ۱۰ نیز به ترتیب از ۱۰ تا ۸۰ درصد پرداختی از سوی آنها انجام می شود و مابقی را این سازمان تحت پوشش قرار داده است .

وی با بیان اینکه بیش از ۲ هزار میلیارد تومان برای درمان ناباروری هزینه شده است، اظهار داشت: با توجه به اینکه سازمان بیمه سلامت ۹۰ درصد تعرفه خدمات برای درمان ناباروری در بخش بستری و ۸۰ درصد تعرفه در بخش سرپایی را در مراکز درمانی دولتی پرداخت می کند و حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار زوج نابارور داریم لازم است بودجه درمان آنها به ۲۰ همت افزایش یابد.

ناصحی تصریح کرد: هزینه درمان زوجهای ناباروری ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان است که با توجه به این مساله ضرورت افزایش بودجه را می طلبد.

۹۰۰ میلیارد تومان برای درمان بیماران خاص هزینه شد
وی اظهار داشت: ۹۰۰ میلیارد تومان از صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج برای درمان آنها هزینه شده و بودجه این صندوق امسال از پنج هزار به هفت هزار میلیارد تومان افزایش یافته است .

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا