آخرین خبرانتظامی ، امنیتیخبر ویژهخبر یکسیاست کلان

تمایل ایران برای همکاری نظامی با ترکیه

در گفت وگوی تلفنی سرلشکر باقری با وزیر دفاع جدید ترکیه مطرح شد؛
ضرورت استمرار همکاری‌های مشترک بین نیروهای مسلح ایران و ترکیه
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در تماس تلفنی ضمن تبریک به ارتشبد یاشار گولر به عنوان وزیر دفاع ملی ترکیه بر ضرورت استمرار همکاری های مشترک نیروهای مسلح دو کشور تاکید کرد.

به گزارش ماد به نقل از روابط عمومی ستاد کل نیروهای مسلح، سرلشکر محمد باقری در این تماس با تاکید بر اینکه ایران و ترکیه به عنوان دو همسایه خوب و راهبردی دارای مرزهای مشترک صلح و دوستی هستند، افزود: وجود مرزهای مشترک بین دو کشور استمرار همکاری ها را بیش از پیش ضرورت می‌بخشد.

تاکید بر انجام دیدارهای دوجانبه در سطوح مختلف و همچنین انتقال تجارب و دانش در مراکز آموزشی و اجرای رزمایش های متقابل از دیگر محورهای سخنان رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در این تماس تلفنی بود.

ارتشبد یاشار گولر نیز در این تماس تلفنی ضمن تاکید بر افزایش و توسعه سطح روابط نظامی بین دو کشور، گفت: کشور ترکیه شاهد کمک های برادرانه و دوستانه ایران در حادثه تلخ زلزله اخیر کشورش بود که همواره مردم ترکیه این کمک و همیاری را مورد ستایش قرار می دهند.

بر اساس این گزارش رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در پایان از ارتشبد یاشار گولر وزیر دفاع جدید ترکیه برای سفر به تهران دعوت کرد

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا