آخرین خبرآذربایجان غربی

افزایش استقبال سرمایه گذاران برای حضور در کردستان

استاندار کردستان با اشاره به افزایش استقبال سرمایه گذاران برای حضور در کردستان، از نشست و دیدار دو شرکت سرمایه‌گذاری برای احداث کارخانه فروآلیاژ و صنایع پایین دست پتروشیمی در دو شهرستان این استان خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری ماد _ اسماعیل زارعی‌کوشا اظهار داشت: در این نشست یکی از سرمایه‌گذاران، پیشنهاد سرمایه‌گذاری مجموعه فروآلیاژ در یاسوکند بیجار را مطرح کرد، که طرح توجیهی آن بعد از فرآیند تایید کارشناسی وارد مرحله اجرایی خواهد شد.

 

وی فروآلیاژها را  آلیاژی از آهن به‌ همراه تعدادی دیگر از عناصر ازجمله آلومینیوم، کروم، منگنز، سیلیس و غیره عنوان کرد و یادآور شد: استفاده از فروآلیاژها باعث افزایش کیفیت محصولات صنعت فولاد و چدن در استان می‌شود.

 

استاندار کردستان طرح پیشنهادی یکی دیگر از سرمایه‌گذاران را، راه‌اندازی صنایع  پایین دست پتروشیمی در مریوان اعلام کرد و گفت: این طرح که در حوزه پالایشگاه پتروشیمی است، درصورت تایید  طرح توجیهی اقتصادی، نقش مهمی در توسعه مریوان با توجه به ظرفیت مناطق آزاد تجاری خواهد داشت.

 

وی تأکید کرد: پیشنهاد این دو طرح سرمایه‌گذاری در مقدمات اولیه است و ابتدا باید روی تمام مراحل سرمایه‌گذاری با ارایه طرح توجیهی مطالعه کارشناسی انجام شود و بعد از تایید نهایی در مورد طرح‌های پیشنهادی، جزئيات آن رسانه‌ای خواهد شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا