حوادث

سقوط مرگبار مرد گروگانگیر

مرد ۴۱ساله که پسر معتادی را در خانه یک قاچاقچی به گروگان گرفته بود، هنگام فرار از دست پلیس از پشت‌بام سقوط کرد و جان باخت.
به گزارش ماد به نقل از جام‌جم، ساعت۳صبح شنبه چهارم آذرامسال مردی به پلیس۱۱۰تهران زنگ زد و اطلاع داد پسر معتاد ۲۵ساله‌اش که برای خرید شیشه به خانه مرد قاچاقچی رفته، در آنجا به گروگان گرفته شده و جانش در خطر است. ماموران کلانتری فرجام برای آزادی گروگان تحقیقات را آغاز کردند و توانستند خانه مورد نظر را در محله شمیران‌نو پیدا کنند. آنها محل را محاصره کرده و دو نفر را در حال فرار از پشت‌بام مشاهده کردند. یکی از آنها ناگهان به پایین افتاد. ماموران خود را به او رسانده و دریافتند مرد جوان به نام شهاب جان باخته است. گروگان ۲۵ ساله هم در پشت‌بام شناسایی و به‌علت جراحاتش به بیمارستان منتقل شد. ماموران در ادامه وارد خانه مرد قاچاقچی شده و او را در کمد شناسایی و دستگیر کردند. مقدار زیادی گراس، شیشه، تریاک و مشروبات الکلی در این خانه کشف شد‌. سهیل قاچاقچی بازداشت شده در تحقیقات گفت‌: مشروب و مواد می‌فروشم. شهاب با من سر معامله مواد اختلاف حساب داشت‌. امشب پیش من آمد و دعوای‌مان شد. همان موقع مرد معتادی هم برای خرید مواد به خانه‌ام آمد که شهاب او را با چاقو زخمی و در اتاقی زندانی کرد. وقتی صدای آژیر پلیس آمد، اول شهاب و بعد پسر معتاد به پشت‌بام فرار کردند.
گروگان هم درتحقیقات گفت‌: چند سال است به شیشه معتادم. برای خرید مواد به خانه سهیل- مرد قاچاقچی- رفتم که شهاب زندانی‌ام کرد. به‌سختی با پدرم تماس گرفتم و کمک خواستم. یک ساعت گروگان بودم که صدای آژیر پلیس آمد‌. شهاب ترسید و فرار کرد. من هم از ترس این‌که معتادم و زندانی نشوم، بیرون آمده و فرار کردم. شهاب تعادلش را از دست داد و سقوط کرد.
محمد‌مهدی براعه، بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی تهران با تایید این خبر به جام‌جم گفت‌: قرار شد با بازبینی فیلم دوربین مداربسته محل حادثه معلوم شود که آیا پرت شدن آن مرد عمدی بوده یا حادثه و اتفاق بود.

انکار قتل رفیق در تصادف عمدی
سه متهم که در ماجرای تصادف عمدی مرگبار در اتوبان خرازی بازداشت شده بودند منکر جرایم خود شدند.
به گزارش خبرنگار جام‌جم، شامگاه اولین روز آذر امسال پسرجوانی بعد از برخورد با خودروی پژو۲۰۷ در اتوبان خرازی تهران مصدوم و روز بعد در بیمارستان فوت شد. بررسی اولیه، تصادف را عمدی نشان می‌داد. با شناسایی خانواده مقتول و تحقیقات از آنها مشخص شد که فرزندشان توسط یک پسر تهدید شده بود و از او شکایت دارند. پسر جوان با دو دوستش بازداشت شدند. متهمان دیروز برای تحقیقات به شعبه دهم بازپرسی دادسرای جنایی تهران منتقل شدند.
فرشید، یکی از متهمان در اظهاراتش گفت: شب حادثه همراه چهار نفر از دوستانم سوار خودرو در بزرگراه خرازی بودیم که یک دستگاه ون از پشت سر با ما تصادف کرد و مقتول از داخل آن به بیرون پرت شد.
متهم در اظهاراتش گفت: با مقتول درگیری و کری‌خوانی داشتیم. شب حادثه او سوار ون همراه ۱۸نفر دیگر ما را تعقیب کردند که در اتوبان خرازی تصادف کردیم و هردو ماشین چپ شد. ما ماشین خودمان را به حالت عادی برگردانده و فرار کردیم. پسر جوان براثر واژگونی خودروی ون بیرون پرت شد و فوت کرد.
سومین متهم هم همین ادعا را مطرح کرد و منکر قتل پسر جوان شد.
امیرحسین علیمردان، بازپرس شعبه دهم دادسرای جنایی تهران با تایید این خبربه جام‌جم گفت: تحقیقات از متهمان درحالی ادامه دارد که معلوم شد دونفر هم باآنها همراه بودندکه جست‌وجو برای یافتن آنها ادامه دارد.

کشف جسد یخ‌زده کوهنورد در توچال
مرد جوان که برای کوهنوردی به‌ ارتفاعات توچال رفته بود براثر یخ‌زدگی در آنجا فوت شد و جسدش بعد از سه روز کشف شد‌.
به گزارش خبرنگار جام‌جم‌، روز جمعه سوم آذر امسال مرد جوانی با مشاهده جسد یخ‌زده‌ای در ارتفاعات توچال، ‌موضوع را به پلیس گزارش کرد. با حضورماموران کلانتری ولنجک درمحل و انجام تحقیقات هویت جسد شناسایی ومشخص شد، مرد کوهنورد سه روز قبل برای کوهنوردی از خانه بیرون رفته و خانواده‌اش ماجرای ناپدید شدن او را به پلیس اطلاع داده و به دنبال وی بودند که اکنون متوجه شدند پلیس جسد او را در ارتفاعات توچال یافته است. درادامه تحقیقات از خانواده جوان فوت‌شده مشخص شد او بیشتر مواقع برای کوهنوردی به ارتفاعات کوهستانی می‌رفت و آن روز هم قرار بود عصر بازگردد که خبری از او نشد و از پلیس کمک خواستند.
​​​​​​​محمد‌مهدی براعه، بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی تهران با تایید این خبر به جام‌جم گفت‌: بررسی‌های اولیه نشان می‌داد این جوان برای کوهنوردی به‌ارتفاعات توچال رفته که براثر یخ‌زدگی فوت‌کرده و تحقیقات دراین‌باره ادامه دارد‌.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا