اقتصادیاقتصادیخبر ویژهخبر یک

در نشست ویدیو کنفرانس معاونان حمل و نقل ایران و روسیه؛
دستیابی به ترانزیت ۱۰ میلیون تن کالا بین ایران و روسیه

در نشست ویدیو کنفرانسی معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ایران با معاون وزیر حمل و نقل فدراسیون روسیه، همکاری طرفین در زمینه ترانزیت و چگونگی دستیابی دو کشور به هدف ۱۰ میلیون تن ترانزیت کالا از مسیر جمهوری اسلامی ایران بررسی شد.

به گزارش ماد از وزارت راه و شهرسازی، در نشست ویدیو کنفرانسی «شهریار افندی زاده» معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با معاون وزیر حمل و نقل فدراسیون روسیه همه همکاری های حمل و نقلی دو کشور در حوزه زیرساخت و حمل و نقل و ترانزیت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشست دو طرف اهم موضوعات مورد گفت‌وگو در همکاری دو کشور در زمینه ترانزیت و چگونگی دستیابی دو کشور به هدف ۱۰ میلیون تن ترانزیت کالا از مسیر جمهوری اسلامی ایران و همچنین بررسی نقشه راه پیشنهادی ایران و نظرات ارسالی فدراسیون روسیه در این زمینه که در دست جمع بندی و نهایی سازی است، بیان داشتند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تبادل نظر در زمینه همکاری بندری دو کشور به‌ویژه در دریای خزر، گفت‌وگو برای افزایش کشتیرانی در دریای خزر بین دو کشور و وجود ظرفیت مناسب بنادر ایران برای عملیات جابه‌جایی کالاهای ارسالی از روسیه و در ادامه مسیر حمل از ایران با شیوه ترکیبی به مقصد مورد نظر را مطرح کرد.

افندی زاده گفت: در این نشست در مورد روند پیشرفت پروژه ساخت مسیر ریلی رشت- آستارا نیز گفت‌وگو و گزارشی از پیشرفت پروژه توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و شرکت «»کاسپین سرویس ارائه شد.

اعلام آمادگی ایران برای حمل ریلی ۲ میلیون تن کالا از شرق

وی بیان‌داشت: در این نشست طرفین درباره مسائل حمل و نقل ریلی و توسعه حمل و نقل ترکیبی بین دو کشور در امر ترانزیت و آمادگی ایران برای حمل ریلی بیش از 2 میلیون تن کالا از قلمرو جمهوری اسلامی از مسیر شرق دریای خزر و همچنین حمل و نقل جاده ای و بررسی مشکلات رانندگان دو کشور به‌ویژه در زمینه صدور سریع ویزا بحث و تبادل نظر و راهکارهای مشخصی در این موارد پیش بینی و اتخاذ کردند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در پایان اضافه کرد: مقرر شد پروتکل چهاردهمین نشست همکاری های حمل و نقلی دو کشور، هفته آینده جمع بندی و نهایی شود و در حاشیه کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه به امضاء طرفین برسد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا