آخرین خبراجتماعیکشاورزی

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان هواپیمایی کشوری و کمیته امداد در تحویل پهپاد به مددجویان

با انعقاد تفاهمنامه همکاری بین سازمان هواپیمایی کشوری و کمیته امداد امام خمینی(ره)، پهپادهای کشاورزی به‌منظور اشتغال زایی پایدار در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد.

«مهدی قرنلی» رئیس گروه فوق سبک سازمان هواپیمایی کشوری در جریان انعقاد این تفاهمنامه به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: این مهم از سال گذشته آغاز شد و پهپادهای کشاورزی در اختیار برخی مددجویان کمیته امداد قرار گرفت، اما امسال به صورت نظام یافته‌تر انجام شده و شرکت‌های تولیدکننده بیشتری از آن استقبال کرده‌اند.

وی بیان‌داشت: این یکی از مشاغل پردرآمد کمیته امداد با درآمد ماهیانه دست کم ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان محسوب می‌شود که مددجویان را از گرفتن ‌کمک‌های مددجویانه بی‌نیاز خواهد کرد و گزارش شده که حتی برخی مددیان روزانه ۱۰ میلیون تومان از این محل درآمد داشته‌اند.

قرنلی خاطرنشان‌کرد: اکنون بین پنج تا ۶ شرکت در حال همکاری با کمیته امداد در این زمینه هستند که سال گذشته در مرحله نخست ۵۹ فروند پهپاد تحویل مددجویان دادند.

وی ادامه داد: مددجویان می‌توانند در قالب گروه‌های ۲ تا سه نفره، هر یک ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کنند و بقیه رقم لازم تا تکمیل قیمت پهپاد را می‌توانند از شرکت‌های تولیدکننده به صورت تسهیلات یا با تخفیف دریافت کنند.

این مقام مسوول سازمان هواپیمایی کشوری اضافه‌کرد: این پهپادها به‌طور عمده در حوزه کشاورزی و مشاغل سمپاشی و بارور کردن نخل‌ها استفاده شده و در سایر حوزه‌ها از جمله نقشه‌برداری، تصویربرداری و داده‌برداری معادن کشور، پایش جنگل‌ها و خطوط برق و نیرو نیز کاربرد دارند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا