آخرین خبرخبر ویژهخبر یکسیاست کلانسیاسیسیاسی

در قطر صورت گرفت؛
رایزنی‌های کاظمی قمی در موضوع افغانستان

سفیر ایران در کابل و نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان در طی سفر خود به دوحه با نمایندگان انگلیس و حکومت سرپرستی افغانستان دیدار کرد.

به گزارش ماد، حسن کاظمی قمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل و نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان طی سفر به دوحه به منظور شرکت در نشست دو روزه سازمان ملل درباره افغانستان با نماینده دولت سرپرستی افغانستان و نماینده ویژه انگلستان در امور افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در همین زمینه کاظمی قمی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی عنوان داشت: «گفت‌وگو با نماینده ویژه انگلیس در دوحه بحث بر سر این سوال بود: قدرت اجرایی و میزان اثرگذاری هماهنگ‌کننده بین‌المللی برابر آوار چندین دهه مشکلات ناشی از تجاوز خارجی در امور افغانستان چگونه تعریف شده است؟ بقول مولوی ای در دو جهان یگانه تعجیل مکن در رفتن چون زمانه تعجیل مکن.»

سفیر ایران در افغانستان همچنین در نوشته‌ای دیگر درباره رایزنی خود با نماینده حکومت سرپرست افغانستان نوشت: در گفت‌وگویی مفصل، سودمند و صریح با نماینده حکومت سرپرست افغانستان در دوحه تاکید شد؛ قرن‌ها همجواری، هموندی و همسایگی، توام با همکاری در حوزه تمدنی مشترک، دینی یکسان و فرهنگی همسان سبب شده دفاع از کیان همه اقشار مردم افغانستان فارغ از سیاست‌ها و صورت‌ها مبنای دیپلماسی ایران باشد.

این نشست دو روزه از روز ۲۹ بهمن با حضور نمایندگان ویژه و دیپلمات های ۲۵ کشور جهان درامور افغانستان با حضور نمایندگان جامعه مدنی افغانستان در دوحه، پایتخت قطر آغاز به کار کرد.

لازم به ذکر است که طالبان به دلیل عدم قبول پیش شرط‌های خود از حضور رسمی در این نشست خودداری کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا