آخرین خبر

ضرورت راه‌اندازی هنرستان‌های جوار صنعت در کردستان

استاندار کردستان با تاکید بر رفع بیکاری جوانان با ابتکار هنرستان‌های جوار صنعت گفت :یکی از راهکارهای اساسی برای رفع بیکاری تشکیل هنرستان های مجاور صنعت است که مهارت آموزی را محور اشتغال قرار داده و دغدغه مدرک گرایی و بیکاری جوانان را مرتفع و کارآفرینی و اشتغالزایی را به ارمغان بیاورد.

به گزارش ماد _ اسماعیل زارعی کوشا در نخستین نشست شورای آموزش و پروش استان کردستان که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان سنجش وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین بخش‌های وزارت آموزش و پرورش مربوط به مرکز سنجش و پایش کیفیت بوده که با داشتن تضمین کیفیت‌ در تعالی نظام آموزشی کشور اثرگذار است.

وی با اشاره به اقدامات گسترده دولت سیزدهم در نظام آموزش و پرورش ادامه داد:  در راستای تحقق اهداف سازمانی وزارت آموزش و پرورش، برنامه و فعالیت های بسیار گسترده ای در این وزارتخانه صورت گرفته ولیکن بصورت محدود تبیین شده است و این اقدامات شاخص و ارزشمند نیازمند یک تعهد و همت و اراده فوق العاده ای بود که در دولت سیزدهم در حوزه ی نظام آموزش و پرورش تحقق پیدا کرد.

استاندار کردستان با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ در بخش آزمون مدارس دانش آموزی اقدامات خوبی صورت پذیرفته است، یادآور شد: در سال گذشته مرحله ی اول بخش آزمون، بسیار خوب برگزار شد و امسال نیز بخش بزرگتر آن مربوط به پایه های اول و دوم عملیاتی و اجرا می‌شود.

 

زارعی کوشا فراهم شدن فضایی امن و با آرامش را از مطالبات به حق دانش آموزان عنوان کرد و گفت: شورای آموزش و پرورش در سطح شهرستان و شورای تامین در استان نسبت به این قضیه تمهیدات لازم را برای برگزاری مطمئن و همچنین امنیت و سلامت آزمون ها در هر سه پایه فراهم کنند تا دانش آموزان در فضایی امن و درکمال آرامش در آزمون شرکت نمایند.

وی با تاکید بر اینکه مدارس و هنرستان های مجاور صنعت در استان تشکیل شود، اضافه کرد: در راستای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در دو سال گذشته اقدامات خوبی در سطح استان صورت گرفته فلذا یکی از راهکارهای اساسی برای رفع بیکاری تشکیل هنرستان های مجاور صنعت است که مهارت آموزی را محور اشتغال قرار داده و دغدغه مدرک گرایی و بیکاری جوانان را مرتفع و کارآفرینی و اشتغالزایی را به ارمغان بیاورد.

 

استاندار کردستان در ادامه با اشاره به اینکه ضرورت مهارت آموزی محور آموزش و با جدیت در برنامه های دولت قرار گرفته است، گفت: با کسب مهارت آموزی و رهایی از مدرک گرایی، پیوند بین آموزش و پرورش و اشتغال ایجاد شده و مسئله کنکور که تنها راه رسیدن به سعادت تلقی می‌شود، اصلاح خواهد شد.

 

زارعی کوشا با اشاره به لزوم بکارگیری دانشگاه‌ها در حوزه های آموزشی و پژوهشی، گفت: برای رضایتمندی جامعه هدف از ظرفیت دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و صاحب نظران در زمینه های مختلف به جهت برنامه ریزی‌ها و تصمیم گیری بنیادی و اساسی بکارگیری شود تا مسیر اصلاح و رضایتمندی حاصل شود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه اردوگاه شهید سلیمان خاطر ظرفیت ویژه ای برای پیشرفت دانش آموزان است، بیان داشت: برخی از نیاز های آموزش و پرورش و فضای آموزشی استان از قبیل اردوگاه شهید سلیمان خاطر را می‌توان با بخشی از تعهدات شهرداری ها و ادارات دیگر با تهاتر از طریق ماشین آلات و عملیات عمرانی به نحوی در بهسازی این مجموعه اقدام نموده و به عنوان اردوگاه و ظرفیت مناسب برای پیشرفت فضای آموزش و پرورش استفاده کرد.

 

استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تکریم معلمان بازنشسته و پیشکسوتان این عرصه در روز معلم تاکید کرد و گفت: در بزرگداشت روز معلم، جدا از فرآیندها و تقدیر از معلمان در حال خدمت، پیشکسوتان و معلمان بازنشسته که محور پیشرفت جامعه بوده اند در سطح شهرستان ها مورد تقدیر و تشکر قرار گیرند

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا