علمی و فناوری

سايپا و دانشگاه تهران تفاهم‌نامه همكاري امضا كردند

گروه خودروسازي سايپا و دانشگاه تهران تفاهم‌نامه همكاري در زمينه‌هاي علمي و پژوهشي امضا كردند.
ماد نیوز؛هادی موید –  امضاي اين تفاهم‌نامه كه توسط امير چراغعلي معاون اداري و توسعه منابع انساني گروه سايپا و بهزاد رستمي معاون پژوهشي پرديس دانشكده‌هاي فني دانشگاه تهران انجام شد، باهدف توسعه فعاليت‌هاي دانش‌محور و فناورانه مبتني بر نياز صنعت خودرو، مشاركت بين صنعت و دانشگاه و بسط و توسعه همكاري‌هاي علمي و پژوهشي، جهت‌دهي به پژوهش، آموزش و توسعه زيرساخت‌هاي تخصصي و پاسخ‌گويي به مطالبات علمي و نيازهاي تخصصي دانش در صنعت خودروسازي صورت گرفته است.

همچنين اجراي پروژه‌هاي آموزشي و پژوهشي باهدف ايجاد دانش فني و توسعه فناوري و تجاري‌سازي مطابق نياز صنعت خودرو، استفاده متقابل از امكانات و ظرفيت‌هاي آموزشي، پژوهشي و فرهنگي، ارتقاي مهارت دانشجويان با اجراي دوره‌هاي آموزش حين تحصيل، همكاري در بازنگري برنامه‌ها و سرفصل‌هاي دروس تخصصي دانشگاه منطبق با نياز صنعت خودرو، همكاري براي انجام مطالعات آينده‌پژوهي به‌منظور توسعه كالا و خدمات در حوزه خودرو و استفاده از امكانات كتابخانه‌اي و نرم‌افزاري از ديگر اهداف امضاي اين تفاهم‌نامه بوده است.

معاون اداري و توسعه منابع انساني گروه سايپا در مراسم امضاي اين تفاهم‌نامه گفت: ارتقاي توانمندي‌ها و مهارت‌هاي كاركنان گروه سايپا به‌عنوان يكي از اولويت‌هاي اين مجموعه در دستوركار قرار دارد.

امير چراغعلي افزود: در راستاي كاهش وابستگي به خارج از كشور و استفاده حداكثري از دانش و ظرفيت‌هاي داخلي بايد از امكانات و توانمندي‌هاي حوزه‌هاي علمي و پژوهشي كشور استفاده كنيم.

به گفته وي ارتباط صنعت و دانشگاه به‌عنوان يكي از مهم‌ترين دستورالعمل‌ها و اولويت‌ها بايد مورد توجه هر دو حوزه باشد تا با استفاده از تجربيات متقابل، موانع را از پيش پاي جريان توليد كالاي داخلي برداريم.

چراغعلي ادامه داد: استفاده از دانش روز در كشور مي‌تواند زمينه حل و فصل هرچه سريعتر مشكلات و چالش‌هاي صنايع را فراهم كند.

معاون اداري و توسعه منابع انساني گروه سايپا، دانشگاه تهران را يكي از بهترين حوزه‌هاي علمي و پژوهشي كشور دانست و گفت: با استفاده از ظرفيت‌هاي علمي اين دانشگاه، در زمينه‌هايي مانند افزايش عمق داخلي‌سازي محصولات، همكاري با شركت‌هاي دانش‌بنيان و ارتقاي توانمندي و مهارت نيروهاي انساني فعال در اين گروه، به اهداف خوبي دست خواهيم يافت.

بهزاد رستمي معاون پژوهشي پرديس دانشكده‌هاي فني دانشگاه تهران نيز در اين مراسم اظهاركرد: با استفاده از امكانات و تجربيات توليدي گروه خودروسازي سايپا، قصد داريم در زمينه تربيت متخصصان و مهندسان توانمند در زمينه‌هاي فني و توليد، گام‌هاي جديدي برداريم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا