اقتصادی

کروز؛پرچم دار استفاده از تکنولوژی های برجامی

هر چند که زمان استفاده از شرایطی که به واسطه برجام در اقتصاد به وجود آمد، کوتاه بود اما برخی شرکت ها با استفاده از همین زمان اندک توانستند به بهترین نحو از گشایش های حاصل شده برجام در انتقال تکنولوژی بهره برداری کنند.

ماد نیوز– برجام هر چند عمر کوتاهی داشت و دریچه ای که به واسطه امضای آن پیش روی فعالان اقتصادی و تولید کنندگان ایرانی گشوده شد نیز به همان سرعت بسته شد اما در صنعت کشور بودند اشخاصی که به واسطه تجارب گذشته توانستند به بهترین نحو از این دریچه ارتباط بدون محدودیت با جهان خارج استفاده کنند.

با وجود اینکه بسیاری از شرکت ها وفعالان اقتصادی ایرانی با گشایش ارتباطات دوباره با جوامع صنعتی پیشرفته ساده ترین راه را واردات کالای آماده و استفاده از سود سرشار و بدون دردسر واردات دیدند، برخی از فعالان صنعتی با نگاهی آینده نگرانه و با توجه به تجارب پیشین اقدام به واردات تکنولوژی و دستگاه هایی کردند که می توانست موجبات خروج از رخوت فراگیر در صنایع ایران را فراهم سازد.

شرکت کروز نمونه ای مناسب از این دست شرکت هاست که در صنعت قطعه سازی ایران فعالیت دارد.مدیران ارشد و تصمیم گیران کروز به جای واردات قطعات در زمان کوتاه گشایش های برجامی اقدام به واردات جدید ترین دستگاه ها و تکنولوژی تولید قطعات خودرو در کنار اعزام نیرو به کشورهای خارجی برای فراگیری راه های استفاده از این تجهیزات جدید، کردند.

با وجود این که جدیدترین دستگاه ها همراه با تکنولوژی روز وارد صنعت صنعت قطعه سازی کشور شد، اما به واسطه نگاه قبیله ای و تنگ نظرانه که با موجی از فعالیت های رسانه ای بر علیه این قطعه سازان به راه افتاد، کمتر شاهد استفاده از این توانمندی داخلی برای عبور از شرایط سخت صنعت خودرو بودیم.

اما امروز که تغییرات کلان در مدیریت یکی از بزرگترین خودروسازان خاورمیانه را شاهد هستیم و از آنجا که در برنامه های اعلام شده از سوی مدیران جدید این خودروسازی، بر استفاده از توان تمام فعالان صنعت قطعه سازی تاکید چند باره شده است، انتظار می رود تا زمان بهره برداری از این دستگاه ها و تکنولوژی هایی که با صرف هزینه های میلیون دلاری در دسترس قرار گرفته است، رسیده باشد.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا