سیاسی

بازدید وزیر کشور از مرکز مانیتورینگ راههای کشور

وزیر کشور با بیان اینکه حدود ۶۰ درصد از زوار با وسیله شخصی به مرزها برای راهپیمایی اربعین مراجعه کرده‌اند، به زوار توصیه کرد به محض رسیدن به خودروهای خود سریعا رانندگی نکرده و در اماکن مشخص چند ساعتی استراحت کنند.

ماد نیوز – عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز(شنبه) با حضور در محل سازمان راهداری و حمل و‌نقل جاده ای کشور، از مرکز مانیتورینگ راههای کشور نیز بازدید کرد.

رحمانی فضلی در این بازدید با تسلیت ایام اربعین حسینی، اظهار کرد: با هماهنگی و‌همدلی و همکاری دستگاه‌های اجرایی، مردم خوبمان و زوار توفیقات مهمی در مراسم اربعین امسال داشته‌ایم. بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر زائر نسبت به سال قبل داشته ایم. قطعا موانعی بوده که برای رفع موانع اقدام می‌کنیم.

وزیر کشور تاکید کرد: هیچ مشکلی در حوزه تردد، خدمات و امنیت نداشته‌ایم؛ البته این بدان معنا نیست که کاستی‌ها نباشد که برای رفع آن‌ها اقدام می کنیم.  

وی ادامه داد: یکی از نگرانی‌های ما برای برگشت زوار بود که در زمان ازدحام بازگشت بتوانیم هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم. در این بخش با مدیریت، برنامه‌ریزی، تکنولوژی و علم در کنار مسئولیت پذیری شاهد روانی جاده‌ها و کم خطر بودن آن‌ها بودیم.

وی در ادامه از رانندگان اتوبوس، خلبانان و همه رانندگان جاده‌ای، کارکنان راه و شهرسازی و وزیر راه و معاونینش تشکر کرد.

وزیر کشور گفت: حدود ۶میلیون و دویست هزار نفر تردد داشته‌ایم ؛ این آمار رکوردهای جدیدی است که نشان‌دهده قدرت و قوت برنامه ریزی است.

وی یادآور شد: ما وارد کشور دیگری می‌شویم و با قوانین و مقررات آنان مواجهه هستم، کشور عراق همکاری‌های خیلی خوبی داشت؛ اما  زیر ساخت‌هایی هم لازم  است که با همکاری در آینده آن‌ها را هم حل می‌کنیم.

وزیر کشور خطاب به زائرین، گفت: توصیه می کنم پس از زیارت، زوار سریع بازگردند. حدود ۶۰ درصد از زوار با وسیله شخصی رفتند، بنابراین به محض رسیدن به ماشین‌هایشان سریع رانندگی نکنند. جا و مکان و خدمات مهیا شده چند ساعتی استراحت کنند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا