خودرو

محصولات جديد سايپا رضايت مشتریان را ارتقاء می‌دهد

وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: گروه خودروسازي سايپا با اجراي برنامه توقف توليد پرايد و جايگزيني آن با محصولات جديد و به‌روز در مسير توسعه و شكوفايي قرار گرفته است.

ماد – رضا رحماني، وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازديد سرزده از مركز تحقيقات و نوآوري صنايع خودرو سايپا و بررسي برنامه‌هاي اين خودروساز در زمينه توسعه محصول و عرضه ۸ خودرو جديد در سه‌سال آينده گفت: سايپا با اجراي اين برنامه و عرضه خودروهاي جديد در سه سال آينده، مي‌تواند توان رقابت خود در بازارهاي داخلي و خارجي را ارتقاء دهد.

وي ادامه داد: عرضه محصولات جديد سايپا در آينده، بخشي از كاستي‌هاي برجاي مانده از گذشته را جبران كرده و افزايش سطح رضايت مردمي از اين خودروساز را به‌همراه خواهد داشت.

رحماني در بخش ديگری، گروه خودروسازی سايپا را مجموعه‌ای پيشتاز در امر داخلي‌سازي قطعات خودرو دانست و بيان كرد: نهضت ساخت داخل مورد توجه و تاكيد رهبر معظم انقلاب بوده و از سياست هاي كلي دولت است كه سايپا در اين زمينه توانسته با داخلي‌سازي ۵۳ قطعه، حركتی بزرگ را به انجام برساند.

وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اينكه ما در صنعت خودرو از برنامه داخلي سازی جلوتر هستيم گفت: بيش از ۹۰ درصد قطعات محصولات آينده سايپا نيز در داخل توليد شده كه نشان مي‌دهد اين خودروساز در طرح ملي بومي‌سازي، مشاركتي فعال و قابل تقدير داشته است.

وي با اشاره به افزايش توليد محصول در سايپا و تسريع در پاسخ‌گويی به نياز مشتريان كه توسط اين خودروساز در دستوركار قرار گرفته، تصريح كرد: سايپا موفق شده علاوه بر آن‌كه تيراژ توليد خود را افزايش دهد، خودروهاي كف كارخانه را نيز به صفر برساند كه اين دو رخداد، سايپا را تبديل به شركتي پيشرو در امر رونق توليد كرده است.

وي در پاسخ به سؤالي در خصوص برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت براي ادامه برنامه افزايش تيراژ توليد محصولات در گروه خودروسازي سايپا نيز، گفت: تلاش مي‌كنيم با تسهيل قوانين و امور مربوط به توليد داخل، ضمن حفظ روند افزايش توليد، سايپا بتواند تعهدات خود به مشتريان را با سرعت هرچه بيشتر پاسخ دهد.

رحمانی در ادامه درخصوص توقف توليد پرايد ضمن اشاره به ضرورت توقف خودروهای قديمی به دليل انتظار مردم از خودروسازان براي ارائه محصولات جديد، متنوع، باكيفيت و به روز افزود: پس از توقف يك مدل خودرو پرايد در امسال، در سال آينده توليد دو مدل ديگر نيز متوقف خواهد شد و ظرفيت توليد آن‌ها، به سه خودرو جديد با امكانات بيشتر و به‌روزتر اختصاص مي‌يابد كه بيانگر تحول، توسعه و شكوفايي در گروه خودروسازي سايپا و صنعت خودرو است.

وزير صنعت، معدن و تجارت در پايان تأكيد كرد: تلاش اين وزارت‌خانه بر رونق توليد و افزايش تيراژ خودروسازان متمركز شده تا از اين طريق، تعهدات برجاي مانده از قبل هرچه سريع‌تر برآورده شده و جلب رضايت مشتريان محترم را فراهم كند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا