اجتماعی

گروه سایپا در حل مشکلات مربوط به کرونا در حوزه صنعت پیشتاز است

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: گروه خودروسازی سایپا در حوزه جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در محیط کارگری و در حوزه صنعت کشور پیشتاز است.

ماد نیوز، دکتر محمد شریعتمداری در بازدید از خطوط تولید پارس‌خودرو از شرکت‌های زیرمجموعه گروه سایپا افزود: این مجموعه کمک‌های خوبی را در زمینه مقابله با کرونا در اختیار بخش‌های دیگر صنعت هم قرار داده است.
وی درخصوص افزایش تولید در گروه خودروسازی سایپا در سال گذشته نیز افزود: خوشبختانه با مدیریت مناسبی که توسط مهندس سلیمانی در سایپا به‌اجرا درآمده این گروه موفقیت‌های بزرگی در عرصه تولید به‌دست آورده که در سال جاری هم ادامه خواهد یافت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: سایپا باوجود تحریم‌ها و مشکلات فراوان، توانسته بخش زیادی از تعهدات قبلی خود را برآورده کند که در سال جاری با افزایش تولید محصول این روند شتاب خواهد گرفت.
شریعتمداری با اشاره به برنامه سایپا برای عرضه چند محصول جدید در سال جاری گفت: با ورود این محصولات، جهش تولید در سایه توجه به ظرفیت‌های داخلی محقق خواهد شد.
وی درخصوص اقدامات گروه سایپا در حوزه کارگری هم گفت: خوشبختانه گروه سایپا توجه جدی به این موضوع داشته و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز برای رفع موانع و مشکلات، همکاری خود را با این خودروساز ادامه خواهد داد.
شریعتمداری افزود: صنعت خودرو به‌عنوان یک صنعت مهم جایگزین واردات محسوب می‌شود که می‌تواند سهم زیادی از صنعت و اقتصاد را به‌خود اختصاص دهد.
وی افزود: این صنعت با خوداتکایی و استفاده از ظرفیت‌ها توانسته نوآوری‌های بزرگی را رقم زده و کشور را از واردات بی‌نیاز کند.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز در این بازدید گفت: سایپا در سال گذشته کمترین میزان افت تولید را در میان خودروسازان داشته و تعهدات قبلی خود را با سرعت پوشش می‌دهد.
سیدجواد سلیمانی افزود: با ایجاد نظم و انضباط مالی در حال حاضر بدهی معوقه نداریم و سایپا و پارس‌خودرو از شمولیت ماده ۱۴۱ خارج شده‌اند.
به گفته وی گروه خودروسازی سایپا قصد دارد در سال جاری تولید محصولات خود را افزایش دهد.
سلیمانی گفت: چند محصول جدید را در نیمه نخست امسال به تولید انبوه خواهیم رساند و به بازار عرضه خواهیم کرد.
وی یادآور شد: اقداماتی نظیر توقف دو مدل محصولات خانواده پراید و افزایش تولید محصول در کنار برنامه تولید چند خودرو در سال جاری در سایپا محقق شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا