خودرو

تولید محصولات جدید سایپا روی پلتفرم دانشگاه

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا گفت: پلتفرم طراحی شده در پژوهشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت بر مبنای پلتفرم پایه N90 بوده و به همین دلیل تولید داخلی خودرو L90 روی این پلتفرم بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، دانشگاه علم و صنعت و گروه خودروسازی سایپا در حال بررسی و پیگیری است.

ماد نیوز –  سيدجواد سليماني در نشست راهبردی “جهش تولید علم و صنعت در گام دوم انقلاب” که در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، تصريح كرد: دانشگاه علم و صنعت زحمات بسيار زیادی براي طراحي خودروي ملي كشيده است، فعاليتي كه براي اين خودرو صورت گرفته به جهت فني ارزش زيادي دارد، اما سئوال اين است پروژه‌اي كه براي آن اين همه زحمت كشيده شده، چرا هنوز نهايي نشده است؟

سلیمانی با بیان اینکه قرار بود خودروي طراحي شده دانشگاه علم و صنعت در سال ۹۵ توليد شود اما هنوز وضعيت موتور و گيربكس آن مشخص نيست، افزود: زماني كه استراتژي خودروي ملي مشخص و فعاليت براي تحقق آن شروع شد، روند مناسبي براي آن تدوين نشد، زیرا اين پروژه توسط چند دانشگاه دنبال می‌شد و عدم هماهنگی لازم، سبب شد پروژه به صورت متوازن پيشرفت نكند.

سليماني افزود: در توافقی که به تازگی با سازمان گسترش و نوسازي صنایع ایران و دانشگاه علم و صنعت مذاکرات تخصصي صورت گرفته تا در صورت امکان، از پلتفرم طراحی شده در پژوهشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت بر مبناي N90 استفاده كنيم.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا با اشاره به اينكه دانشگاه علم و صنعت براي پروژه خودروي ملي از نظر نرم افزاري فعاليت سنگيني انجام داده كه قابل تقدير است، گفت: تمام هدف و سعي ما اين است كه خودروي طراحي شده از سوي دانشگاه علم و صنعت اجرايي شود و زمان براي اجراي آن از دست نرود؛ پروژه اي كه به خوبي پيش رفته است را نبايد مسكوت گذاشت؛

وي افزود: گروه خودروسازي سايپا با دانشگاه علم و صنعت مذاكرات متعددي انجام داده و چندين زمينه همكاري مشترك مورد بررسي قرار گرفته است و از طرفي قرار شده سايپا از امكانات مختلف دانشگاه علم و صنعت استفاده كند كه البته اين امر دو طرفه دنبال خواهد شد و جامعه دانشگاهي هم مي تواند از پتانسيل هاي موجود گروه سايپا بهره ببرد.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا گفت: همكاري ديگري كه با دانشگاه علم و صنعت دنبال خواهيم كرد

استفاده از نيروهاي نخبه اين دانشگاه در سايپا است؛ از اين رو دفتر مشتركي در سايپا و دانشگاه علم و صنعت تاسيس خواهد شد تا فعاليت هاي توسعه اي را دنبال کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا