اقتصادی

سايپا و بانك تجارت تفاهم‌نامه همكاري مشترك امضا كردند

معاون مالي گروه خودروسازي سايپا از امضاي تفاهم‌نامه همكاري مشترك با بانك تجارت خبرداد و گفت: اين تفاهم‌نامه با هدف تزريق نقدينگي به خطوط توليد و كمك به صنايع قطعه‌سازي منعقد شده است.

ماد نیوز –  محمد اسماعيلي‌فر گفت: اين تفاهم‌نامه با هدف حمايت از جريان توليد داخلي در صنعت خودرو و قطعه‌سازي ميان شركت سازه‌گستر سايپا و بانك تجارت منعقد شد.

وي ادامه داد: علاوه بر این تفاهم‌نامه، اختصاص تسهيلات ريالي و ارزي و گشايش اعتبار اسنادي داخلي توسط بانك تجارت جهت كمك و حمايت از زنجيره تأمين گروه خودروسازي سايپا در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل بانک تجارت نیز درباره این تفاهم نامه گفت: با توجه به ايجاد انضباط مالي در گروه خودروسازي سايپا، بانک تجارت آمادگی همکاری با این خودروساز کشور را دارد که امضای تفاهم نامه باعث تسریع در این خصوص خواهد شد.

رضا دولت آبادی نبود بدهي معوق و عدم وجود چك برگشتي در شبكه بانكي كشور را از جمله شاخص های بانک تجارت برای همکاری با گروه خودروسازی سایپا دانست و افزود: در كنار این موارد، شرکت سایپا با اصلاح ساختار مالی و دارايي‌ها از شموليت ماده ۱۴۱ قانون تجارت نیز خارج شده و در این شرایط همکاری بانك تجارت با سایپا می تواند نتایج خوبی را برای طرفین در بر داشته باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا