سیاسی

فائزه هاشمی: مجمع روحانیون برجستگی ویژه ای ندارد

فائزه هاشمی درباره ایفای نقش لیدری مجمع روحانیون درانتخابات ۱۴۰۰گفت: برجستگی ویژه ای ندارند که بخواهند لیدر باشند یا دیگران آنها را به عنوان لیدر بپذیرند.

فائزه هاشمی، عضو حزب کارگزاران در بخشی از گفت‌وگوی تفصیلی خود با خبرگزاری خبرآنلاین در پاسخ به این که با توجه به اینکه اقبال مردم به دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب کم شده است آیا ما می توانیم بگوییم نیاز به یک جریان سومی است، گفت: من چنین اعتقادی دارم، چون عملکرد اصولگرایان معلوم سال‌هاست که معلوم است و اصلاح طلبان هم در این چند سال اخیر در مجلس و شهرداری ها و شورای شهر و ریاست جمهوری عملکرد خودشان را نشان دادند.

نماینده اسبق مجلس گفت:‌ به نظر می رسد هدف اصلی برای مدیران بیشتر بقاست تا توجه به شاخص های توسعه و پیشرفت و کشورداری خوب. اعتقاد دارم که اگر کشور می خواهد در مسیر درستی قرار گیرد، باید از دست این دو جریان سیاسی خارج شود و یکسری مدیر واقعی غیر ایدئولوژیک که یا حذف شده اند، یا خود کنار رفته اند و یا از کشور رفته اند بر سر کار بیایند.

وی درباره انتقادات به جریان اصلاحات و شخص رئیس دولت اصلاحات، گفت: متأسفانه خود اصلاح طلبان هم دموکرات نیستند و در درون خودشان اعتقاد واقعی به دموکراسی ندارند، این موضوع به لیدری آقای خاتمی هم برمی گردد، در شورای عالی اصلاح طلبان افراد بیشتر بر اساس سلیقه آقای خاتمی حضور دارند، سیستمی وجود ندارد که چند درصد زنان، چند درصد جوانان و کلا چه ترکیبی آنجا باشند، بخشی از نا امیدی اصلاح طلبان از جمله خودم همین جاست، همچنین این روند دموکراتیک در احزاب هم کمتر وجود دارد، خود اصلاح طلبان در درون خودشان نیاز به اصلاحات جدی دارند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا