سیاسی

محسن رضایی: سلاح استفاده شده در ترور شهید فخری زاده مورد استفاده ناتو بوده

دبیر مجمع تشخیص مصلحت با بیان اینکه سلاح استفاده شده در ترور شهید فخری‌زاده سلاح مورد استفاده ناتو بوده است، گفت: سرلشکر باقری گفت پیشرفت‌های خوبی در پیگیری عوامل ترور انجام شده است.

به گزارش مادنیوز به نقل از سراج24، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست خبری در ساختمان مرکزی مجمع برگزار شد با تسلیت درگذشت آیت الله یزدی اظهار داشت: آیت‌الله یزدی در انقلاب و دفاع مقدس و بعد از آن نقش موثری در دفاع از انقلاب اسلامی ایران داشت.

رضایی ادامه داد: جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با گزارش سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح درباره امنیت کشور شروع شد. وی درباره شهادت شهید فخری‌زاده گفت که سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در ده سال اخیر بارها به دنبال ترور این شهید بودند اما موفق نمی‌شدند اما در اقدام اخیر با استفاده از یک روش جدید و با بررسی دقیقی این کار را انجام دادند. سرلشکر باقری گفت که این ترور با استفاده از سلاح صدا خفه‌کن انجام شده است.

وی با بیان اینکه بنابر اعلام سرلشکر باقری سلاح استفاده شده در ترور شهید فخری‌زاده سلاح مورد استفاده ناتو است، گفت: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت پیشرفت های خوبی در پیگیری عوامل این ترور انجام و اطلاعات خوبی در اختیار ما قرار گرفته شده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال کاندیداتوری اش در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: تا ۱۴۰۰ زمان زیادی است و وقت برای اظهار نظر در این رابطه زیاد است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در واکنش به اینکه پس شما کاندیداتوری در انتخابات را رد نمی‌کنید؟، گفت: ذهن خوانی نکنید.

رضایی در پاسخ به این سوال که با توجه به اختلاف نظر دولت و مجلس در ارتباط با دو مصوبه معیشتی و هسته‌ای آیا هیئت عالی نظارت مجمع نظر مشورتی به مجلس در ارتباط با این دو طرح نداشته است؟ گفت: با توجه به اینکه هیچ یک از دو طرح مغایرتی با سیاست‌های کلی نداشته و شورای نگهبان نیز هر دو طرح را تایید کرده، بنابراین بحثی است که بین مجلس و دولت وجود دارد و مجمع ورودی به این مساله نمی‌کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا