علمی و فناوری

بنیانگذاران گوگل 100 میلیارد دلاری شدند

«لری پیج» و «سرگی برین»، بنیانگذاران گوگل با دارایی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد دلاری خود به جمع معدود افراد با چنین ثروت بالایی پیوستند.

جف بزوس مدیر عامل آمازون، ایلان ماسک مدیرعامل تسلا، بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت، برنارد آرنو مدیرعامل LVMH، مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک و در نهایت وارن بافت مدیر عامل برکشایر، شش ثروتمندی در جهان هستند که دارایی بالای ۱۰۰ میلیارد دلار دارند. بعد از همه‌گیری کرونا و رشد سهام گوگل، ارزش دارایی بنیانگذاران این شرکت نیز افزایش یافت. همین مسئله باعث شد این دو نفر بتوانند به جمع افراد فوق ثروتمند جهان بپیوندند.

شاخص‌های آماری بلومبرگ نشان می‌دهد که ارزش دارایی لری پیج از مرز ۱۰۳.۶ میلیارد دلار و ارزش دارایی برین نیز از ۱۰۰.۲ میلیارد دلار عبور کرده است.

در گزارش منتشر شده از سوی بلومبرگ به این نکته اشاره شده که فروردین ماه امسال ثروت برین در حدود ۲۰.۴ میلیارد دلار و دارایی پیچ نیز در حدود ۲۱.۲ میلیارد دلار رشد کرده و همین مسئله باعث شده بتوانند رکورد جدیدی را در دارایی خود ثبت کنند.

از زمان همه‌گیری کرونا ارزش سهام این شرکت فناوری به سرعت افزایش پیدا کرده. سهام آلفابت نسبت به سال گذشته رشد ۸۰ درصدی را تجربه کرده است.

بنیانگذاران گوگل بخشی از سهام آلفابت را در اختیار دارند. این شرکت به غیر از هزینه‌های مربوط به خرید ترافیک برای سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی، رقمی در حدود ۴۶.۴۳ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. این در حالی است که سال گذشته درآمد این شرکت تنها ۳۷.۵۷ میلیارد دلار بود. به نظر می‌رسد شرایط قرنطینه کرونا و افزایش استفاده کاربران از یوتیوب و جستجوی گوگل به افزایش درآمد شرکت کمک کرده است.

پیج و برین در سال ۱۹۹۶ در حالی که هنوز دانشجوی دکترای دانشگاه استنفورد بودند، کار خود را در گوگل آغاز کردند. اکنون گوگل به پرطرفدارترین وب‌سایت جهان تبدیل شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا