اجتماعی

لایحه قانون آب در راه مجلس

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: لایحه قانون آب هفته پیش به دولت ارسال شده و امید است به زودی در این دولت تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.

به گزارش مادنیوز به نقل از وزارت نیرو، قاسم تقی‌زاده خامسی، در جلسه وزیر نیرو با رؤسای ۹ حوضه آبریز کشور که در سالن جلسات شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد، در خصوص سازگاری با کم‌آبی گفت: این کار، کار بسیار سختی بود؛ چرا که شاید نخستین کار میان‌بخشی بین دستگاه‌ها بود که انجام می‌شد. ممکن است در نوشتن قانون یا لایحه در دولت و مجلس این کارها انجام می‌شد ولی هیچ وقت دستگاهی چنین کار بزرگ مشترک میان‌بخشی را انجام نداده بود و سختی کار در هدایت این موضوع خیلی زیاد بود.

وی درباره تفویض اختیارات به استان‌ها توضیح داد: این کار تقریباً تمام شده و دو مورد هم مانده که نیاز به اجازه دولت دارد که انجام می شود و اختیارات به استان‌ها واگذار شده است.

تقی‌زاده خامسی درباره تغییر ساختارهای حوزه آب و آبفا اظهار داشت: لازم بود در ابتدا قدمی برداشته می‌شد و آن یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی بود. چون این کار چند بار در دولت‌های قبلی اقدام شده، اما به نتیجه نرسیده بود.

وی با اشاره به اقدام‌های انجام شده در این چارچوب اعم از نشست‌هایی با وزرای سابق نیرو و استادان دانشگاه‌ها، ادامه داد: این اقدام‌ها منتج به ساختار جدیدی شد که در آن رکن اصلی گروه‌های آبی است. با تصویب ساختار در سازمان استخدامی، در نخستین اقدام برای انتخاب رؤسای حوضه آبریز طی فراخوانی ۹۶ نفر برای ۹ پست شرکت کردند که از این تعداد، بیش از ۳۰ نفر وارد مرحله مصاحبه و در نهایت ۹ نفر انتخاب شدند. حدود ۸۰ مدیر در این مدت انتخاب و مستقر شده‌اند و کار خود را شروع کرده‌اند که سوابق و شرایط لازم را دارند. کارها هم به خوبی پیش می‌رود اشکالاتی هم هست که این‌ها هم برطرف می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا