اقتصادیکرمانشاه

آغاز عملیات آبرسانی به روستای چهر شهرستان هرسین

پروژه آبرسانی به روستای چهر شهرستان هرسین با جمعیتی بالغ بر ۳ هزار نفر آغاز شد.

 

به گزارش ماد بنقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، صادق عزیزی سرپرست امور آبفا شهرستان هرسین هدف از اجرای این طرح را ارتقا کمی و کیفی آب شرب روستای چهر برشمرد و گفت: به واسطه خشکسالی موجود و تاثیر آن بر منابع تامین آب شرب شهرستان شاهد مشکلاتی در حوزه آب روستایی بودیم از جمله، مشکل ناپایداری آب شرب روستای چهر بود. که پس از بررسی های انجام شده کارشناسان حوزه بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان راه حل رفع مشکل را در اجرای پروژه بهسازی یک دهنه چشمه و انتقال آب استحصال شده از آن به این روستا دانستند. 

سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان هرسین این پروژه را شامل بهسازی یک دهنه چشمه، کنتور گذاری، اجرای خط پمپاژ به طول هزار متر با لوله ۲۰۰ میلیمتری و از نوع پلی اتیلن ، ۵۰۰ متر خط انتقال و ۱۷ هزار و ۵۰۰ متر شبکه توزیع در اقطار ۲۰ تا ۱۲۵ میلیمتر و از نوع پلی اتیلن عنوان کرد، و تصریح نمود: با بهره برداری از این پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال، اهالی روستای چهر با جمعیتی بالغ بر ۳ هزار نفر از آب شرب پایدار بهره مند خواهند شد.

عزیزی در پایان ضمن تاکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف آب توسط مشترکین شهرستان، افزود: با توجه به کاهش سطح منابع تامین آب شرب و اهمیت آن در زندگی و توسعه پایدار شهرستان، اصلاح الگوی مصرف آب مناسب ترین و منطقی ترین راه حل جهت حفظ این نعمت الهی می باشد.

روستای چهر با ۷۲۰ مشترک آب و جمعیتی بالغ بر ۳ هزار نفر در ۱۸ کیلومتری شهر هرسین قرار دارد.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا