اجتماعیقضاییکرمانشاه

تلاش جهت جلب رضایت اولیای دم مقتول در پرونده قصاص محیط بان کرمانشاهی

تلاش و پیگیری دادگستری استان کرمانشاه جهت جلب رضایت اولیای دم مقتول در پرونده  قصاص محیط بان کرمانشاهی

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماد، دکتر توسلی زاده با اشاره به آخرین اخبار از پرونده محیط بان کرمانشاهی اظهار داشت: پرونده مذکور پس از بررسی‌های دقیق در دادگاه کیفری استان کرمانشاه به اتهام مباشرت در قتل عمدی منتهی به صدور حکم قصاص شد که هفته گذشته این حکم در دیوان عالی کشور نیز به تأیید رسید.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه ضمن ابراز تأسف از وقوع چنین رخدادها و اتفاق های ناگواری افزود: در آیه ۱۰ سوره مبارکه حجرات آمده است: إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَیْنَ أَخَوَیْکُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ  (در حقیقت مؤمنان با هم برادرند پس میان برادرانتان را سازش دهید و از خدا پروا بدارید امید که مورد رحمت قرار گیرید).

وی افزود: دادگستری استان به تأسی از این آیه شریفه و تأکیدات ریاست معظم قوه قضاییه مبنی بر ایجاد سازش و  اینکه مصالحه باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود، مجدانه در حال پیگیری و اخذ رضایت از اولیای دم مقتول و رهایی شهروند محیط بان از قصاص نفس می باشد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: مدتی پیش، والدین مقتول با مراجعه به دادگستری با بنده ملاقاتی داشتند در حالی که از فقدان فرزند برومند و رشید خود بسیار ناراحت و متأثر بودند، اما در عین حال این عزیزان را خانواده ای فرهیخته و آگاه دیدم که به جلب رضایت از آنها امیدوار هستم.

دکتر توسلی زاده در پایان ضمن ابراز همدردی و تسلیت مجدد به این خانواده معزز ابراز امیدواری کرد: با عنایت به لطف خداوند و بزرگواری این خانواده محترم، به گذشت و بخشش حیات به شهروند محیط بان کرمانشاهی توسط این خانواده عزیز امید بسیاری دارم. لذا از جمیع شهروندان کرمانشاهی، روحانیت معظم، بزرگان و ریش سفیدان، فعالین فرهنگی و اجتماعی و اصحاب رسانه درخواست دارم که ما را در این مسیر، جهت جلب رضایت از خانواده مقتول یاری و همراهی کنند.

 

دکتر توسلی زاده در گفتگو با روابط عمومی دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به آخرین اخبار از پرونده محیط بان کرمانشاهی اظهار داشت: پرونده مذکور پس از بررسی‌های دقیق در دادگاه کیفری استان کرمانشاه به اتهام مباشرت در قتل عمدی منتهی به صدور حکم قصاص شد که هفته گذشته این حکم در دیوان عالی کشور نیز به تأیید رسید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا