اجتماعیکرمانشاه

شهبازی: مشترکان گاز طبیعی الگوی مصرف بهینه را رعایت کنند

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با بیان اینکه اگر مشترکان یک درجه دمای منزل خود را کاهش دهند، ۱۰ درصد در مصرف روزانه گاز استان صرفه‌جویی می شود از آنان خواست الگوی مصرف بهینه گاز دمای بین ۱۸ تا ۲۱ درجه منزل را رعایت کنند تا با محدودیت و قطعی گاز مواجه نشویم.

 

به گزارش ماد، سیرویس شهبازی با بیان اینکه در حال حاضر مصرف گاز در استان در وضعیت متعادل است، افزود: روزانه به طور میانگین بین ۱۳ تا ۱۴ میلیون متر مکعب گاز در بخش های مختلف، صنایع، خانگی، و تجاری استان گاز مصرف می شود.

او بیان داشت: اکنون در برخی از صنایع بزرگ استان مانند پتروشیمی ها و نیروگاه ها در مصرف گاز محدودیت داریم که اگر مردم الگوی مصرف ( تنظیم دما بین۱۸ تا ۲۱ درجه) را رعایت کنند، این صنایع نیز مشکلی نخواهند داشت.

شهبازی با بیان اینکه اعلام محدودیت ها و یا سهمیه  مصرف گاز استان ها توسط ستاد مرکزی کشور تصمیم گیری می شود اظهار کرد: اگر مردم الگوی مصرف گاز را رعایت کنند با هیچ محدودیتی مواجه نخواهیم شد.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در ادامه همچنین گفت: مشترکانی که دارای موتور خانه هستند می توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران و ثبت نام از خدمات رایگان این شرکت به منظور بهینه سازی موتورخانه های واحدهای مسکونی از جمله تنظیم دما مشعل، عایق بندی موتورخانه و نصب رسوب گیر بهره مند گردند و با انجام این کارها  ۱۰ الی  ۱۵ درصد صرفه جویی گاز طبیعی داشته باشند.

 

شهبازی اظهار داشت: اکنون ۹۹/۵ درصد خانوارهای شهری استان کرمانشاه با گازرسانی به ۲۹ شهر و ۸۵ درصد خانوارهای روستایی با گازرسانی به هزار و ۷۴۵ روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

به گفته او همچنین ۲ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و تولیدی، ۱۸ شهرک صنعتی و ۷۴ جایگاه CNG در استان به شبکه گاز سراسری متصل است.

او در ادامه گفت: برنامه گازرسانی به ۳۰۰ روستا بعلاوه شهرهای نوسود، ریجاب و شبکه داخلی ازگله با اعتباری معادل پنج هزار میلیارد ریال در دست اجرا است که با تکمیل این پروژه‌ها ضریب نفوذ گازرسانی در بخش شهری به ۱۰۰درصد و در بخش روستای به ۹۴ درصد و در مجموع کل استان به ۹۸ درصد ارتقا خواهد یافت.

بارش برف و به دنبال آن سرمای شدید در روزهای اخیر منجر به کاهش محسوس دمای هوا در برخی از شهرستان های استان شده به طوریکه اکنون دما در برخی نقاط به زیر صفر درجه رسیده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا