اجتماعیانتظامی ، امنیتیکرمانشاه

یخ زدگی جاده های استان کرمانشاه و لزوم احتیاط کامل از سوی رانندگان

‍ یخ زدگی جاده های استان و لزوم احتیاط کامل از سوی رانندگان

 

 رئیس پلیس راه کرمانشاه از یخ بستن اکثر راه های استان به دنبال بارش شدید برف روز گذشته خبر داد و گفت: همین موضوع می طلبد رانندگان احتیاط کامل را رعایت کنند. 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماد، سرهنگ “کیخسرو دستغیب” اظهار داشت: با یخ زدن اکثر راه های استان، سطح جاده ها بسیار لغزنده شده به گونه ای که جز با زنجیر چرخ امکان تردد وجود ندارد. 

وی با اشاره به کندی حرکت در راه های استان، گفت: با این حال همه محورهای اصلی باز و هیچ راه بسته ای با تلاش های صورت گرفته نیروهای امدادی نداریم.

 

سرهنگ دستغیب خاطرنشان کرد: در عین حال تعداد زیدی از راه های روستایی در شهرستان های سنقروکلیاییف پاوه، روانسر، جوانرود، دالاهو، ثلاث باباجانی، کنگاور و اسلام آباد غرب همچنان بسته است.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه با بیان اینکه عملیات برف روبی و نمک پاشی به صورت مستمر با حضور ماموران پلیس و راهداری در حال انجام است، گفت: ۷۰ تیم گشتی پلیس راه در جاده های استان حضور داشته و آماده ارائه خدمات ترافیکی به همشهریان و هموطنان هستند.

وی همچنین به شهروندان توصیه کرد؛ با توجه به گستردگی بارش ها، تا حد امکان از هرگونه تردد در جاده ها خودداری کنند و اگر اضطراری بر سفر وجود داشت ابتدا از سلامت قسمت های فنی وسیله نقلیه مانند لاستیک ها، چراغ ها، برف پاکن، بخاری، پر بودن مخزن شیشه شور اطمینان حاصل کرده و تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

سرهنگ دستغیب در پایان و با بیان اینکه در مقابل پاسگاه های پلیس راه کنترل وسایل نقلیه در حال انجام است و اجازه تردد بدون زنجیر چرخ داده نخواهد شد، گفت: در این شرایط رانندگی با صبر و آرامش و خودداری از عجله وشتاب حتما باید مورد توجه رانندگان باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا