صفحه نخست  |  تماس با ما  |  آرشیو  |  نظرسنجی  آب و هوا  |  اوقات شرعی  | پیوندها

۰۴:۵۲
۸ بهمن ۱۴۰۱
اجتماعی ۱۶ آبان ۱۴۰۱ - 8:19 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

بافت فرسوده کرمانشاه بشدت نیازمند نوسازی و بهسازی است/ باید دسترسی همگان به مصوبات کمیسیون ماده پنج آزاد باشد/ شفافیت در کمیسیون ماده پنج ضروری است  

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه پرونده شهروندان نبايد در پيچ و خم بروکراسي نظام مهندسي مشمول زمان شود، بر ضرورت شفاف سازی در کمیسیون ماده پنج تاکید کرد و گفت: باید دسترسی همگان به مصوبات کمیسیون ماده پنج آزاد باشد.

به گزارش ماد، بهمن امیری مقدم در نشست کمیسیون ماده پنج استان با یادآوری اینکه دستگاه‌های مرتبط باید به دنبال ایجاد تحول مثبت در بافت فرسوده باشد؛ افزود: بافت فرسوده در کرمانشاه بشدت نیازمند نوسازی و بهسازی است و دستگاه‌های مرتبط باید با فراهم کردن بسترها، زمینه سرمایه گذاری‌های جدید و شکل گیری یک رونق اقتصادی در این بافت‌ها را فراهم کنند.

 

استاندار کرمانشاه با تاکید بر حفظ بافت تاریخی و حساسیت ویژه برای نگهداری این میراث برای آیندگان، تأکید کرد: بافت فرسوده کرمانشاه دچار مشکلات بزرگی است که نیازمند مطالعه و تحقیق بیشتر برای مقاوم‌سازی و جلوگیری از مشکلات احتمالی است.

 

رئیس کمیسیون ماده پنج با اشاره به اینکه بافت تاریخی و بافت فرسوده به یکدیگر گره خورده‌اند و نیازمند دقت نظر بیشتر برای حفظ میراث فرهنگی در کنار مقاوم سازی بافت فرسوده است، گفت: باید ساکنان این مناطق را به مشارکت در ساخت ترغیب کنیم و حتی آنها را به مشارکت چند نفره تشویق تا بتوانیم زمین‌ها و منازل کوچک این مناطق را به‌وسیله ادغام آنها به زمین‌های بزرگ تبدیل کنیم.

 

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه طبق قانون باید دسترسی همگان به مصوبات کمیسیون ماده پنج آزاد باشد، افزود: شهر کرمانشاه داراي زيرساخت‌هاي است که نبايد از آن‌ها عبور کرد و در راستاي ارتقا آن‌ها تلاش شود و ضوابط عمراني و اصول شهرسازي به گونه‌اي اعمال شوند که شهر، سال‌ها آسايش و آرامش را به مردم منتقل کنند‌.

 

استاندار کرمانشاه با اشاره به اينکه درخواست‌ها بايد در راستاي حل مشکلات کلان شهري بوده و بهبود زيست شهري را به دنبال داشته باشد، عنوان کرد: نظام مهندسي وظيفه دارد در کوتاه‌ترين زمان ممکن، نسبت به صدور پروانه اقدام کند و پرونده شهروندان نبايد در پيچ و خم بروکراسي نظام مهندسي مشمول زمان شود و انتظار داریم کارها روان تر و با زمان کمتري انجام شود.

 

بهمن امیری‌مقدم تاکید کرد: در بررسی مصوبات این کمیسیون حتماً به سیمای شهر دقت خواهیم کرد و مصوباتی به تصویب خواهیم رساند که در بهتر ساختن فضا و سیمای شهری کمک کنند.

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *