شرکت محصولات کاغذی لطیف
خبر یکعلمی و فناوری

پاسخ وزیر به این سوال؛آیا اینترنت ماهواره‌ای نمی‌تواند سرعت و کیفیت فیبر نوری را فراهم کند؟

وزیر ارتباطات: تمام دنیا در حال پیشبرد منظومه های ماهواره‌ای هستند، نیازی به فیبر نوری نیست

وزیر ارتباطات پاسخ داد
اینترنت ماهواره‌ای نمی‌تواند سرعت و کیفیت فیبر نوری را فراهم کند؟
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با نگاه به پروژه فیبر نوری در اروپا، همه بسیج شده اند که تا ۲۰۲۵ به پوشش حداکثری برسند.
به گزارش ماد، عیسی زارع پور – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات – در یکی از شبکه‌های اجتماعی داخلی در پاسخ به یک کاربر که گفته بود امروز تمام دنیا در حال پیشبرد منظومه های ماهواره‌ای هستند، در چنین شرایطی چه نیازی به پروژه فیبر نوری است، اظهار کرد: اینترنت ماهواره‌ای نمی‌تواند سرعت و کیفیت ارتباط مبتنی بر فیبر نوری را فراهم کند، برای همین همه کشورهای پیشرفته با شتاب در حال اتصال ساختمان هایشان با فیبر نوری هستند.
در همین رابطه شب گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با بیان اینکه فیبر نوری زیر ساخت توسعه سه چهار دهه آینده خواهد بود، اظهار کرده بود: بر مبنای این تحلیل و بر اساس مصوبات بالا دستی از جمله مصوبه شورای عالی فضای مجازی که تاکید دارد تا افق ۱۴۰۴ باید ۸۰ درصد خانوارها به سرعت میانگین ۲۵ مگابیت بر ثانیه دسترسی داشته باشند، ما به جای اینکه فناوری‌های در آستانه منسوخ شدن از جمله VDSL را انتخاب کنیم، سراغ یک پروژه راهبردی و البته سخت یعنی فیبر نوری منازل و کسب و کارها رفتیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر این پروژه در ۱۱ مرکز استان و ۱۰۰ شهر شروع است گفت: اینترنتی که مشترکان با پروژه فیبر نوری دریافت می کنند، سرعتی نزدیک به ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه دارد و این یعنی تا ۸۰ برابر سرعتی بالاتر از اینترنت فعلی که مردم در اختیار دارند. این پروژه سرویس پایدارتر و با کیفیت تری را در اختیار مردم قرار می دهد و حتی جالب است بدانید که مصرف انرژی فناوری مبتنی بر فیبر نوری بسیار کمتر از فناوری های همراه است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا