اخبار استان ها

تکمیل پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد ،اولویت اول سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان است

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان تکمیل پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد را اولویت اول این سازمان در سال جاری ذکر کرد و گفت : کلیه فرمانداران شهرستان ها باید با برنامه ریزی دقیق و مدون در راستای تحقق این هدف گام بردارند .

 

به گزارش پایگاه خبری ماد _ اکبر محمدی در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان بیجار اظهار داشت : در سال گذشته کلیه اعتبارات تخصیصی به تفکیک هر شهرستان به فرمانداران ابلاغ شد که می طلبد  اعتبارات هر شهرستان در همان شهرستان هزینه شود و خوشبختانه به واسطه اطلاع دقیق فرمانداران از میزان تخصیص‌ها، 100 درصد از اعتبارات در محل خود هزینه شده است.

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان در ادامه خواستار رعایت قوانین ، ضوابط و دستورالعمل های قانون بودجه سال 1402 به عنوان یک الزام شد و افزود: در سالجاری این سازمان همسو با سیاست های نماینده عالی دولت در استان و با تاکید بر اولویت بندی پروژه های نیمه تمام استان سعی دارد نسبت به اتمام پروژه های مهم و تاثیر گذار در زمینه توسعه استان و همچنین پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد به صورت جدی اهتمام ورزد.

محمدی اضافه کرد: برنامه‌ریزی برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام باید اولویت مسئولان باشد و نباید با شروع پروژه جدید بار مالی مضاعف را متوجه دولت نمائیم و در صورت ضرورت تعریف پروژه جدید حداقل باید 20 درصد از اعتبار مورد نیاز پروژه در سال اول تامین گردد و سایر شرایط آئین نامه ماده 23 قانون الحاق نیز رعایت شود .

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان با اشاره به نامگذاری سالجاری با عنوان ” رشد تولید ، مهار تورم ” از سوی رهبر معظم انقلاب یاد آور شد: برنامه ریزی در راستای تحقق شعار سال الزام و نیاز ضروری است و باید با تمام توان در راستای تحقق منویات معظم له گام برداریم .

محمدی با اشاره به اهمیت اعتبارات عمرانی نیز گفت: اعتبارات عمرانی می‌تواند اهرمی برای جذب اعتبارات دیگر شود و مدیریت درست اعتبارات عمرانی می‌تواند در راستای انتفاع حوزه‌های تولیدی و اقتصادی بسیار تاثیرگذار باشد.

در پایان سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان خواستار پیگیری مجدانه جذب اعتبارات ملی توسط کلیه دستگاه های اجرایی از سازمان ها و وزارتخانه‌های متبوع شد .

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا