آخرین خبرسیاست کلانسیاسیکرمانشاه

وزرای کشور ایران و عراق تاکید کردند همکاری به منظور تسهیل تردد زوار اربعین از مرز خسروی

وزرای کشور ایران و عراق در نشستی مشترک بر افزایش هماهنگی و همکاری جهت تسهیل تردد زوار از مرز خسروی و ۲۴ ساعته شدن فعالیت این مرز در ایام اربعین تاکید کردند.

احمد وحیدی وزیر کشور ایران در حاشیه این نشست که امروز(۹ مرداد) در پایانه مرزی خسروی برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به ۲۴ ساعته شدن فعالیت مرز خسروی گفت: امروز بار سوم است که با وزیر کشور عراق جهت تسهیل تردد زوار جلسه برگزار می‌کنیم و در تلاشیم تردد زوار از مرز خسروی با سهولت بیشتری صورت گیرد.

به گزارش ماد، وی افزود: در نشست امروز بر همکاری هرچه بیشتر دو کشور جهت تسهیل تردد زوار تاکید و مباحث مربوط به حمل و نقل، افزایش گیت‌های مرزی، گذرنامه و …. مطرح شد.

وحیدی گفت: پیش‌بینی ما این است استقبال از مرز خسروی امسال به دو تا سه برابر برسد و باید برای میزبانی روزانه حدود ۱۰۰ هزار زائر اربعین در این مرز آماده شویم.

وی افزود: خوشبختانه در این جلسه هماهنگی با وزیر کشور عراق و هیات همراه در سطح بالایی صورت گرفته و به نتایج آن خوش‌بینیم.

به گزارش ایسنا، عبدالامیر آل شمری وزیر کشور عراق هم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمام امکانات و خدمات کشور و مردم عراق در خدمت زوار امام حسین(ع) قرار می‌گیرد، گفت: این امکانات در حوزه های مختلف حمل و نقل، درمان و … ارائه می‌شود.

وی با اشاره به ۲۴ ساعته شدن فعالیت مرز خسروی در اربعین امسال گفت: در همین راستا گیت های ورودی زوار در این مرز به ۱۲۰ گیت افزایش یافته است.

وی افزود: با احتساب این افزایش، در اربعین امسال در هر دقیقه ۱۲۰ زائر را از مرز خسروی عبور می‌دهیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا