آخرین خبرخبر ویژهخبر یک

در دیدار مسئولان نظام و مهمانان کنفرانس وحدت؛
پیامبر اعظم نسخه‌ درمان همه‌ دردهای بشریت را عرضه کرد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و میهمانان کنفرانس وحدت که به‌مناسبت عید ولادت پیامبر اعظم صلوات‌الله‌علیه‌وآله انجام شد، با بیان اینکه امروز دشمنی با اسلام از همیشه آشکارتر است، متذکر شدند: طراحان جنایت و کار نفرت‌انگیز اهانت به قرآن نمی‌توانند قرآن را تضعیف کنند بلکه خودشان را خراب می‌کنند.

به گزارش ماد، جمعی از مردم، مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و مهمانان کنفرانس وحدت، همزمان با ولادت پیامبر رحمت و هدایت، حضرت محمد مصطفی (ص) و امام صادق (ع)، صبح امروز سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ مصادف با ۱۷ ربیع‌الاول ۱۴۴۵، با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار با بیان اینکه پیامبر اعظم نسخه‌ی درمان همه‌ی دردهای عمده‌ی بشریت را به بشر عرضه کرد، فرمودند: درباره‌ی پیامبر اعظم حقیقتاً زبان، ذهن و دل بنده و امثال بنده قاصر است از فهم درباره‌ی شخصیت والای آن بزرگوار. یک کلمه را فقط از این کتاب قطور فضل پیامبر اعظم بنده مختصراً عرض می‌کنم امروز و آن، این است که این خورشید تابان عالم هستی به گردن همه‌ی آحاد بشریت حق دارد.

همه بشریت مدیون پیامبر اسلام هستند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: همه‌ی آحاد بشریت، چه مؤمنین به این دین و چه غیر آنها مدیون پیامبر اعظم و به معنای واقعی کلمه متعلق دِین آن بزرگوار هستند.

ایشان در ادامه با بیان اینکه امروز دشمنی با اسلام از همیشه آشکارتر است، اهانت به قرآن کریم را نمونه‌ای جاهلانه از این دشمنی‌ها عنوان و تصریح کردند: کاری که یک ابله جاهلی انجام می‌دهد و یک دولتی حمایت می‌کند، نشان‌دهنده این است که این مسأله، صحنه‌ی این قضیه و اهانت به قرآن نیست.

طراحان جنایت نفرت‌انگیز اهانت به قرآن خودشان را خراب می‌کنند

رهبر معظم انقلاب متذکر شدند: طراحان این جنایت و این کار نفرت‌انگیز خیال می‌کنند می‌توانند قرآن را تضعیف کنند اما اشتباه می‌کنند؛ خودشان را خراب می‌کنند.

به گزارش ایرنا، سی و هفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در دو بخش برگزار شده است؛ نشست‌های مجازی که از پنجشنبه ششم مهر با مشارکت ۲۴۰ اندیشمند آغاز شده و سه‌شنبه ۱۱ مهر (۱۷ ربیع الاول) آخرین روز آن خواهد بود که هر یک از ۱۶ وبینار این بخش ۱۵ سخنران داشته و بخش حضوری کنفرانس نیز یکشنبه نهم مهر با سخنرانی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در سالن اجلاس سران آغاز شده و امروز با دیدار شرکت‌ کنندگان در کنفرانس با رهبری و صدور بیانیه پایان می‌یابد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا