آخرین خبرکرمانشاهکرمانشاه

طی هفت ماه سال جاری؛
رفع ۵ نقطه پرحادثه در محورهای مواصلاتی شهرستان سنقر و کلیایی

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سنقر و کلیایی گفت: طی ۷ ماهه سال جاری، ۵ نقطه پرحادثه در محورهای مواصلاتی شهرستان سنقر و کلیایی ایمن سازی و رفع شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ماد از کرمانشاه ،مهدی دبیریان امروز دوشنبه _بیست ونهم آبانماه به خبرنگاران گفت: طی ۷ ماهه سال جاری، ۵ نقطه پر حادثه شامل سه مورد در گردنه خسروآباد (قوس سراب چرمله تا انتهای محور سنقر به همدان)، قوس روبروی شهرک صنعتی محور سنقر به بیستون و قوس روستای سرباغله محور سنقر به کامیاران؛ عملیات آشکار سازی و رفع نقاط پرحادثه انجام شده است.

 

وی درباره دیگر اقدامات انجام شده در محورهای روستایی شهرستان سنقر و کلیایی گفت: ۵۸ کیلومتر عملیات تیغه زنی، رگلاژ و پروفیله کردن راه های فرعی و روستایی، بهسازی، شن ریزی و تراکم راه های روستایی: آسماندول، سرکشکمیر، چشمه زنگی، کیسله، خلجان، دره وزم، چشمه خسرو به طول ۲۱ کیلومتر، دپو و بارگیری بیش از ۱۰ هزار تن مصالح کوهی و رودخانه ای جهت بهسازی راه های روستایی انجام شده است.

 

رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سنقر و کلیایی درباره انجام عملیات شانه سازی و رفع اختلاف شانه راه با سطح جاده، جهت ایمنی کاربران جاده ای گفت: در محور بزرگراه سنقر به بیستون به طول ۴.۳ کیلومتر، محور سنقر به خسروآباد، محور سطر به طول ۳.۴ کیلومتر در دو لاین رفت و برگشت و عرض ۳ متر و ضخامت ۲ متر، شانه سازی راه روستایی سهنله به طول ۴.۳ کیلومتر در محور سنقر به همدان و شانه سازی محور گردکانه به طول ۷.۸ کیلومتر انجام شده است.

 

وی درباره انجام عملیات روکش آسفالت محورهای اصلی، فرعی و روستایی گفت: طی ۷ ماهه سال‌جاری، ۲۴.۷ کیلومتر عملیات روکش آسفالت؛ محورهای سنقر به سطر ۴ کیلومتر، سنقر به بیستون ۵ کیلومتر، سنقر به سهنله ۴.۲ کیلومتر، سنقر به گردکانه ۱۱.۵ کیلومتر و روکش حفاظتی اسلاری‌سیل به طول ۱۰ کیلومتر محور سنقر به آجین انجام شده است.

 

دبیریان عنوان کرد: در جهت هدایت ترافیک و افزایش ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی شهرستان سنقر و کلیایی؛ بیش از یک هزار عدد علائم جاده ای، تابلوهای اخطاری و راهنمایی، سیلندر پلاستیکی، گل گارد و… نصب شده است.

 

وی درباره دیگر اقدامات انجام شده طی ۷ ماهه سال‌جاری گفت: رنگ آمیزی، آشکارسازی موانع، نیوجرسی‌ها و مبلمان جاده ای در راه‌های اصلی و فرعی، تعمیر، تعریض، بازسازی، تنقیه و پاک سازی دهانه ورودی و خروجی ۳۰۰ پل‌ شهرستان سنقر و کلیایی برای آمادگی راهداری زمستانی انجام شده است.

 

رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سنقر و کلیایی در پایان افزود: ۴۲۰ کیلومتر تسطیح شانه راه، حریم زنی، رفع اختلاف جاده با شانه‌راه، ایجاد هره خاکی طولی و نقطه ای بر روی پل‌ها و پرتگاه‌ها به طول ۵ کیلومتر و بیش از ۱۰۰ پل و پرتگاه و ایجاد نقوش ترافیکی به وسیله پودرسنگ بر روی هره‌های ایجاد شده و ۷۰۰ متر مکعب ریزش برداری و پاک سازی حاشیه ترانشه ها از دیگر اقدامات انجام شده طی ۷ ماهه سال‌جاری است.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا