آخرین خبراجتماعیخبر ویژهخبر یک

سازمان هواشناسی اعلام کرد:
تداوم تشدید آلودگی هوای کلانشهرها طی امروز، فردا و پس‌فردا

سازمان هواشناسی از تداوم تشدید آلودگی هوا در کلانشهرها و شهرهای صنعتی کشور طی امروز، فردا و پس‌فردا و کاهش دمای استان‌های ساحلی دریای خزر در روز سه‌شنبه خبر داد.

به گزارش ماد، پیش‌بینی کلی‌ نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد که طی امروز و دو روز آینده (۱۳ تا ۱۵ آذر ۱۴۰۲) در اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است که این مساله در کلانشهرها و شهرهای صنعتی سبب افزایش و تداوم غلظت آلاینده‌های جوی خواهد شد.

البته در اواخر وقت روز سه‌شنبه (۱۴ آذر) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، در استان‌های ساحلی خزر بارش پراکنده و کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.

در روزهای چهارشنبه تا جمعه (۱۵ تا ۱۷ آذر) در سواحل دریای خزر و روز پنجشنبه (۱۶ آذر) علاوه بر مناطق یادشده در ارتفاعات البرز، شمال غرب و برخی مناطق غرب کشور بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی همچنین اعلام کرده است که از بعد از ظهر سه‌شنبه تا ظهر چهارشنبه دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود.

آسمان شهر تهران طی فردا و پس‌فردا (۱۴ و ۱۵ آذر) صاف همراه با غبار محلی و در بعضی ساعت‌ها غبارآلود با حداکثر و حداقل دمای ۱۸ و ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

فردا و پس‌فردا (۱۴ و ۱۵ آذر)، بندرعباس با دمای ۲۸ و ۲۷ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۷- و ۵- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا