آخرین خبرآذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی:
نیروگاه حرارتی در شأن مردم تبریز نیست

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه نیروگاه حرارتی تبریز در شأن مردم این کلان شهر و استان نیست، تاکید کرد: تسریع در اجرای طرح توسعه نیروگاه باید دغدغه همه مدیران مربوط باشد.

به گزارش ماد _ مالک رحمتی در جلسه نظارت ستادی در نیروگاه حرارتی تبریز، افزود: از روزهای آغازین حضور در تبریز درباره این نیروگاه زیاد شنیده بودم، اما بازدید امروز دغدغه ام را دوچندان کرد.

وی از اینکه نیروگاه حرارتی تبریز پس از گذشته ۳۷ سال از آغاز راه اندازی آن با همان تجهیزات و فناوری کار می کند، ابراز تأسف کرد و ادامه داد: این شرایط سبب شده بهره وری در این مرکز تولید انرژی پایین بیاید.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه منابع ملی ما در اینجا هدر می رود، اضافه کرد: حل مشکل این نیروگاه‌ در گروی داشتن اعتقاد، باور و دغدغه مندی همراه با اراده مدیران همه نهادهای ذیربط است

رحمتی یادآوری کرد: جای تعجب دارد که ما دنبال رشد و تولید در این کشور هستیم، اما به دلیل ناترازی، برق صنعت را قطع می کنیم.

وی تاکید کرد: تسریع در اجرایی کردن طرح توسعه نیروگاه تبریز باید به یک دغدغه و درد مشترک همه روزه مالکان آن و همه مدیران استان تبدیل شود.

رحمتی بیان کرد: نمی توان توسعه استان را معطل تشکیل جلسه یک مجمع کرد و اجرای طرح توسعه نیروگاه حرارتی تبریز باید پیش برود.

نماینده عالی دولت مردمی در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه همه باید نسبت به اجرای طرح توسعه دغدغه مند باشیم و انجام آن را نصب العین قرار دهیم، توضیح داد: اولین قدم در این راه، تسریع در تصویب مراحل سرمایه گذاری طرح در نهادهای مختلف به عنوان مصوبه سفر دوم استانی رییس جمهور به آذربایجان شرقی است.

وی افزود: تامین زمین و منابع مالی اجرای طرح توسعه نیز گام بعدی است که تامین زمین انجام شده و درباره تامین منابع مالی نیز اگر خود صندوق بازنشستگی به عنوان مالک نیروگاه حرارتی تبریز بتواند از فاینانس استفاده کند، خیلی خوب است؛ در غیر این صورت ما نیز برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در کنار آن هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه حال فعلی نیروگاه حرارتی تبریز هم خوب نیست، اضافه کرد: تعمیرات اساسی خط یک به هر دلیل انجام نشده که تحقق آن باید در اولویت باشد و کار جهادی انجام شود.

وی یادآور شد: علاوه بر این به دلیل بروکراسی رایج، تعمیرات عادی نیروگاه نیز با تاخیر انجام می شود که امیدواریم در دوره مدیریت جدید این نقص هم برطرف شود.

رحمتی ادامه داد: یکی از ایرادات اساسی نظام کاری ما از جمله در نیروگاه تبریز، نبود فلوچارت برای انجام تعمیرات و رفع ایرادات است.

وی گفت: بهره وری پایین و مدیریت منابع آب با مصرف سالانه ۱۰ میلیون مترمکعب در سال از دیگر مشکلات مبتلابه نیروگاه حرارتی تبریز است که باید حداقل در قالب طرح انتقال پساب فاضلاب ارتقا یابد.

رحمتی با قدردانی از مدیران و کارکنان نیروگاه حرارتی تبریز به خاطر کاهش حدود ۳۰ درصدی مازوت سوزی در سال جاری نسبت به سال قبل، گفت: مصرف یک روز مازوت نیز در این نیروگاه خسارت است و باید با فعالیت کارگروه تخصصی به صفر برسد‌.

وی اضافه کرد: البته اجرای طرح توسعه نیز در صورت تسریع در عملیاتی شدن به تحقق این مهم کمک می کند.

استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: نیروی انسانی شاغل در نیروگاه هم که باانگیزه و خداپسندانه کار می کنند، باید راضی باشند که آن هم مستلزم ارتقای سطح معیشتی و رفاه آنان است و مطالبات شان باید شنیده و دیده شود

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا