اخبار استان هاکرمانشاه

هشدار دادستان کرمانشاه به اخلال گران نظم در چهارشنبه سوری

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه به اخلالگران نظم در چهارشنبه سوری(چهارشنبه آخر سال) هشدار داد. 

به گزارش ماد _ حمیدرضا کریمی امروز(20 اسفند) در جمع خبرنگاران، بااشاره به در پیش بودن چهارشنبه سوری، اظهارکرد: متاسفانه در سال های اخیر مراسم چهارشنبه سوری یا چهارشنبه آخر سال کارکرد سنتی خود را از دست داده به شکلی که تعدادی هنجارشکن به اقداماتی دست می زنند که شادی مردم را به غم و عزا تبدیل می کند.

 

وی افزود: در این میان تعدادی افراد سودجو از موقعیت به وجود آمده سوء استفاده کرده و با تولید، نگهداری و یا توزیع مواد محترقه و آتش زای غیراستاندارد در بین مردم بویژه جوانان و نوجوانان امنیت آنها را با تهدید جدی روبرو می کنند.

 

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: در این راستا، با هرگونه اخلال در نظم و امنیت و برهم زنندگان آسایش مردم برخورد قاطع قضایی صورت می گیرد.

 

وی بااشاره به کشف و ضبط مقادیری مواد محترقه در ماه های اخیر، گفت: طبق قانون “مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز” به منظور حفظ امنیت جانی و مالی مردم، ضابطین دستگاه قضایی نسبت به کشف و انهدام باندهای قاچاق مواد محترقه، شناسایی عوامل و مراکز ساخت، شناسایی انبارها، خودروهای فروشنده مواد محترقه و آتش زا و مقابله با تهیه و فروش مواد منفجره و محترقه غیراستاندارد و غیرمجاز در سطح استان اقدام کنند و ضمن برخورد قانونی، انبارهایشان نیز پلمب شود.

 

کریمی در ادامه به نقش خانواده در کاهش تلفات و آسیب های ناشی از حوادث چهارشنبه سوری هم اشاره ای داشت و گفت: خانواده ها باید فرزندان خود را از خطرات مواد محترقه و آتش زا آگاه کنند.

 

مدعی العموم استان تاکید کرد: همراهی خانواده ها باعث خواهد شد تا چهارشنبه آخرسال را در امنیت سپری کرده و تعطیلات نوروز خوبی را در کنار اعضای خانواده خود داشته باشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا