آخرین خبرگردشگری

ساعت کار و تعطیلات موزه‌های دفینه در نوروز ۱۴۰۳ اعلام شد

همزمان با فرارسیدن ایام سال نو ساعت کاری و روزهای تعطیل گروه موزه‌های دفینه در نوروز ۱۴۰۳ اعلام شد.

به گزارش ماد از گروه موزه‌های دفینه، همزمان با فرارسیدن ایام نوروز و آمادگی موزه‌های این گروه برای میزبانی از بازدیدکنندگان، مرکز فرهنگی موزه‌ای خودروهای تاریخی ایران اعلام کرد همه روزه در ایام عید از ساعت ۹ صبح تا ۱۸ باز است. این موزه به تازگی ایوان کالسکه و گذر پلاک را هم به مجموعه خود اضافه کرده است.

پردیس فرهنگی موزه‌ای دفینه با موزه‌های هنر جهان و هنر اسلامی، گوهر و آرایه های تاریخی و پول ایران نیز از ساعت ۹ صبح تا ۱۷:۳۰ به روی علاقه مندان باز است.

مرکز فرهنگی موزه ای هنر ایران واقع در کاخ مرمر هم از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۶ باز خواهد بود و بازدیدکنندگان می‌ توانند برای دیدن این موزه کارت ملی همراه داشته باشند و وسایل خود از جمله تلفن همراه را به قسمت امانات بسپارند.

همچنین مرکز فرهنگی موزه‌ای زمان هم که به تازگی رواق فرازمان را به مجموعه ساعت‌های خود اضافه کرده است، از چند ماه پیش تاکنون فعالیت خود را گسترده‌تر کرد و در روزهای ایام عید نیز همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ باز خواهد بود.

در این ارتباط مرکز فرهنگی موزه ملی هنرهای اصفهان و پردیس فرهنگی موزه‌ای شهدای رامسر نیز از ساعت ۹ صبح تا ۱۸ باز هستند اما مرکز فرهنگی موزه‌ای نور و روشنایی یزد با اینکه مانند سایر موزه‌های این گروه از ساعت ۹ صبح فعالیت خود را آغاز می‌کند اما در این مرکز تا ساعت ۲۰ به روی بازدیدکنندگان باز است.

بازدیدکنندگان باید در نظر داشته باشند که همه مجموعه‌های گروه موزه‌های دفینه در روزهای اول فروردین و ۱۳ فروردین بسته خواهد بود. همچنین در طول ایام عید نیم ساعت قبل از اتمام زمان بازدید، بلیت جدید فروخته نمی‌شود.

پردیس فرهنگی موزه ای دفینه از سال ۱۳۷۴ و با عنوان موزه دفینه فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه در سال ۱۳۹۶ با موزه هایی همچون موزه پول ایران، مرکز فرهنگی موزه ای خودروهای تاریخی ایران و مرکز فرهنگی موزه ای زمان با نام مجتمع فرهنگی-موزه ای تهران به کار خود ادامه داد. با طرح توسعه موزه های موسسه در سال ۱۳۹۹ دو موزه دیگر علاوه بر موزه پول ایران به پردیس فرهنگی موزه ای دفینه اضافه شد. در حال حاضر این پردیس مشتمل بر سه موزه هنر جهان و هنر اسلامی، گوهر و آرایه های تاریخی و پول ایران است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا