اخبار استان هاکرمانشاه

فرماندار کرمانشاه:
بازدید بیش از ۲۳۰ هزار مسافر نوروزی از جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه 

فرماندار کرمانشاه از بازدید بیش از ۲۳۰ هزار مسافر نوروزی از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان در ایام نوروز امسال خبر داد.

به گزارش ماد _  محمدرضا آمویی ضمن تبریک عید نوروز و تاکید بر لزوم تحقق شعار سال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر “جهش تولید با مشارکت مَردم” با اشاره به آمار بازدید مسافران نوروزی از جاذبه‌های گردشگری و اسکان در اقامتگاه‌های گردشگری شهرستان کرمانشاه خبر داد و گفت: از ابتدای ۲۴ اسفندماه سال ۱۴۰۲ لغایت ۴ فروردین نوروز ۱۴۰۳ بازدید و اقامت گردشگران در اقامتگاه‌های رسمی، غیررسمی و اضطراری شامل: هتل، مهمان پذیرها، خانه‌های مسافر، ورزشگاه‌ها و… انجام گرفته است.

 

فرماندار کرمانشاه اقامتگاه‌های رسمی را شامل: هتل‌ها، مهمان پذیرها، خانه‌ مسافر(دارای مجوز رسمی) دانست و بیان کرد: تعداد گردشگران و اقامت کنندگان در اقامتگاه‌های رسمی شهر کرمانشاه بالغ بر ۱۱ هزار و ۳۹۶ نفر بوده است.

 

وی میزان اقامت مسافران نوروزی در اقامتگاه‌های غیررسمی سطح شهر کرمانشاه را ۱۱ هزار و ۹۸۵ نفر عنوان کرد و افزود: اقامتگاه‌های غیررسمی شامل اسکان مسافران در مدارس آموزش و پرورش به ویژه نواحی سه گانه، مهمانسرای ادارات‌، مساجد، حسینیه‌ها، ورزشگاه‌ها و… است، که در این بازه زمانی پذیرای مسافران نوروزی قرار گرفت.

 

این مقام مسئول آمار کل اقامت مسافران نوروزی رسمی و غیر رسمی در شهر کرمانشاه را نیز از تاریخ ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ۴ فروردین سال جاری ۲۴ هزار و ۸۷۳ نفر عنوان و تصریح کرد: تعداد بازدیدهای نظارتی سطح شهر کرمانشاه طی این مدت بیش از ۱۵۰ اماکن بوده، که از جمله آن بازدید از رستوران‌ها، مراکز پذیرایی و بین‌راهی و… است.

 

آمویی در بخش دیگری از سخنانش ضمن قدردانی از مسافرانی که مقصد گردشگری خود را جاذبه‌های گردشگری شهر کرمانشاه انتخاب کرده‌اند، خاطرنشان کرد: قریب ۲۳۳ هزار و ۴۶۵ نفر از گردشگران از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی سطح شهرستان بازدید داشته‌اند.

 

فرماندار کرمانشاه یادآور شد: اکیپ‌های مشترک نظارت بر اقامتگاه‌های گردشگری نیز با تعامل و همکاری نیروهایی متشکل از اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان، نماینده فرمانداری، اداره بهداشت، دامپزشکی، صنعت، معدن و تجارت استان در این ایام از مراکز خدماتی بازدید لازم را به عمل آورده‌اند تا در خدمات‌رسانی به مسافران عزیز کیفیت و رضایت بیشتری را شاهد باشیم.

 

وی تعداد بازدید کل مسافران نوروزی و اقامت کنندگان از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی شهرستان کرمانشاه از تاریخ فوق را، بالغ بر ۲۳۳ هزار و ۴۶۵ نفر بیان کرد و افزود: اگر این آمار را تفکیک کنیم تا چهارم فروردین نوروز امسال ۹۲ هزار و ۷۵۹ نفر از اماکن تاریخی بازدید کردند.

 

آمویی تعداد بازدید از امکان تفریحی و توریستی شهر کرمانشاه را چهار هزار و ۸۷۰ نفر دانست و اظهار داشت: تاکنون ۱۰۳ هزار و ۳۰۴ نفر گردشگر نیز از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان بازدید داشتند.

 

فرماندار کرمانشاه با اشاره به آمار بازدید مسافران و گردشگران از موزه‌های سطح شهر به تعداد ۶ هزار و ۹۶ نفر در این ایام بهاری، عنوان کرد: میزان اقامت گردشگران در هتل‌ها بالغ بر ۵ هزار و ۳۹۳ نفر، اقامتگاه‌های سنتی ۳۳۵ نفر، مجتمع‌های گردشگری ۲۰۳ نفر، مهمان پذیرها ۲ هزار و ۸۴۹ نفر، هتل آپارتمان‌ها ۶۸۸ نفر، اقامتگاه‌های بومی گردی ۲۴۹ نفر، هتل بوتیک سنتی۴۷۲ نفر بوده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا