آخرین خبرقم

افزایش نظارت بر واحدهای درمانی و داروخانه‌ها در قم

استاندار قم از دریافت گزارش هایی مبنی بر تخلفات مالی در بیمارستان ها و مطب های پزشکان در سطح این استان خبر داد و گفت: اداره کل تعزیرات حکومتی استان از این پس موظف است نظارت‌های خود را در راستای جلوگیری و شناسایی متخلفین در بیمارستان‌ها، داروخانه و مطب پزشکان افزایش دهد.

به گزارش ماد _ دکتر سیدمحمد آقامیری عصر امروز در دومین جلسه ستاد تنظیم بازار استان قم، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت پاسداران و مستشاران نظامی ایران در سوریه اظهار کرد: رژیم کودک‌کش و جعلی صهیونیستی بار دیگر چهره کثیف و جنایت‌کار خود را به جهانیان نشان داد.

 

وی افزود: انشاالله به فضل الهی سربازان اسلام به رهبری حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای در آینده‌ای نزدیک این رژیم کودک‌کش را به زباله‌دان تاریخ خواهند فرستاد.

 

استاندار قم در ادامه این جلسه با اشاره به وضعیت نرخ دارو در استان گفت: گزارشهایی با موضوع افزایش نرخ برخی داروها و کمیاب شدن آن‌ها به دست ما رسیده است که معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی نسبت به آن باید اقداماتی انجام دهد.

 

وی اشاره کرد: اینکه قیمت دارو در سراسر کشور گران شده، به هیچ عنوان برای ما توجیه حساب نمی‌شود چون ما به دنبال این هستیم قم را از هر نظر به عنوان شهر ارزان در کشور معرفی کنیم.

 

دکتر آقامیری عنوان کرد: اداره کل تعزیرات حکومتی استان موظف است نظارت‌های خود را از داروخانه‌های سطح استان افزایش داده و با متخلفین به شدت برخورد شود.

 

وی یاد آور شد: علاوه بر داروخانه‌ها؛ گزارش‌هایی نیز از برخی تخلفات مالی در بیمارستان‌ها و مطب‌های پزشکان در سطح استان به ما رسیده است که مستندات آنها به اداره کل تعزیرات و نهاد‌های بازرسی ارسال شده است.

 

استاندار قم گفت: متخلف برای ما یک معنا دارد و بین بخش خصوصی و دولتی هیچ اغماضی نخواهیم داشت؛ بیمارستان باید درد مردم را دوا کند نه اینکه دردی بر آن اضافه کند.

 

دکتر آقامیری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: امسال سال جهش است لذا هیچ‌ کم‌کاری و ترک فعلی برای ما پذیرفته نیست.‌

 

وی تاکید کرد: خدمتگذاری به مردم برای ما ارزشمند و مهم‌ هست لذا حرف‌ و مطالبه آنان بسیار حائز اهمیت است‌.

 

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آخرین وضعیت درمانگاه جعفرآباد بیان کرد: تاسیس درمانگاه ابن سینا جزو مصوبات سفر اول ما به این شهرستان بود و اگر تا به امروز هنوز انجام نشده این کم‌ کاری دانشگاه علوم پزشکی قم به‌شمار می‌رود.

 

وی گریزی نیز به توزیع کالا در شبکه کاسبان امین در این استان زد و گفت: مدت‌هاست تاکید داریم که کالاهای تنظیم بازار صرفا نباید در فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع شوند بلکه با شناسایی کاسبان امین در محلات این شبکه توزیع گسترده گردد.

 

دکتر آقامیری تاکید کرد: کاسبانی که آمادگی کمک به دولت در بحث توزیع و فروش کالاهای تنظیم بازار‌ دارند می‌توانند به سایت https://ghom.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=4818 مراجعه کنند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: امسال باید به وضعیت مردم رسیدگی شود و هیچ کم‌کاری در بحث معیشت مردم برای ما قابل قبول نیست، مسئله معیشت باید اصلی‌ترین دغدغه مدیران استان قم باشد.

 

استاندار قم تصریح کرد: کم‌کاری برخی مدیران در داخل و اقدامات ظالمانه دشمنان خارجی باعث شده سفره مردم کوچک‌تر از گذشته شود و آنان در تامین کالاهای مورد نیاز خود با مشکلاتی مواجه هستند.

 

دکتر آقامیری با بیان اینکه نظارت‌ بر بازار در سال ۱۴۰۳ به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا خواهد کرد، خاطرنشان کرد: علاوه بر آن، گزارشهای مردمی تخلفات صنفی که از سامانه ۱۲۴ و ۱۳۵ به دست ما می‌رسد از اردیبهشت‌ماه در مدت زمان ۲۴ ساعت به آن رسیدگی خواهد شد.

 

وی در ادامه مطرح کرد: اتحادیه‌ها اگر بتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند یقین داریم میزان تخلفات به حداقل خواهد رسید‌.

 

استاندار قم در پایان گفت: از اتحادیه‌ای که دغدغه معیشت مردم را داشته باشد حمایت تمام قد خواهیم کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا