آخرین خبراجتماعی

تسهیلات ارزان‌قیمت به مسکن هنرمندان تخصیص می‌یابد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مسکن هنرمندان با تسهیلات بسیار ارزان و متناسب در اختیار اهالی فرهنگ، هنر و رسانه و فعالان قرآنی قرار می‌گیرد.

به گزارش ماد، محمدمهدی اسماعیلی روز یکشنبه – دوم اردیبهشت- در حاشیه نشست شورای معماری در جمع خبرنگاران و در پاسخ به ایرنا، گفت: برای اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت مسکن اهالی فرهنگ و هنر و رسانه کمیته ویژه‌ای تشکیل شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مسکن هنرمندان با تسهیلات بسیار ارزان و متناسب در اختیار اهالی فرهنگ و هنر، رسانه و فعالان قرآنی قرار می‌گیرد.

اسماعیلی افزود: کلید مساکن ۵۷۰ هنرمند تهرانی تا پایان دولت سیزدهم و تا قبل از نیمه نخست سال ۱۴۰۴ تحویل می‌شود.

مجموعه آسمانه هنر ایران، نیازمندی‌های اصحاب هنر را پوشش می‌دهد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ساخت پردیس آسمانه هنر ایران گفت: این مجموعه، کار بزرگی است؛ احداث یک مجموعه هنری فاخر و بی‌نظیر در کشور که همه نیازمندی‌ها و مطالبات اصحاب هنری کشور را در بخش‌های مختلف پوشش بدهد. تملک زمین و نقطه ساخت بسیار مهم بود. این مجموعه در گذر هنر شهر تهران و در کنار پارک لاله قرار گرفته که در کنار آن موزه هنرهای معاصر و مجموعه‌های فرهنگی شهر قرار دارد.

وی ادامه داد: یک زمین کاملا استاندارد برای چنین موقعیتی بود که با حمایت شخص رئیس جمهوری، معاون اول رئیس جمهوری، سازمان برنامه و بودجه و همکاری مجموعه‌های همکار در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت.

برگزاری همزمان پنج جشنواره بین‌المللی در آسمانه هنر ایران

اسماعیلی اضافه کرد: طراحی اولیه را هم دکتر امیر محمدخانی و استاد نیرومند انجام دادند. در این طراحی، ما برای همه جشنواره‌ها پیش‌بینی‌های لازم را داریم. پیش‌بینی این است که در این مجموعه بزرگ که بالای نزدیک به ۱۲۰ هزار متر مربع زیربنا خواهد داشت بتوانیم همزمان پنج جشنواره بین‌المللی با پنج سالن استاندارد با همه مجموعه‌های همایش‌های مرتبط و مجموعه‌های رسانه‌ای مستقل برگزار کنیم.

اختصاص پارکینگ طبقانی برای مجموعه آسمانه هنر ایران

وزیر فرهنگ خاطرنشان کرد: پارکینگ هم مساله‌ مهمی است، چند طبقه پایینی مجموعه هم در این طراحی برای پارکینگ اختصاص داده شده که دغدغه‌ای برای حضور مردم نباشد و در عین حال، باری هم از شهر بردارد. از شهرداری تهران تشکر و درخواست همکاری ویژه برای این کار دارم که حتما در کنار ما خواهند بود، تلاشمان این است که ساخت این مجموعه بزرگ را طبق زمان‌بندی ما بعد از اعلام فراخوان، انتخاب طرح برگزیده و پیش‌بینی اولیه یک جایزه چهار میلیارد تومانی برای این طرح، از دهه فجر انقلاب اسلامی در سال جاری شروع کنیم و با کمک همه بخش‌ها قبل از پنجاه سالگی انقلاب اسلامی، بتواند مراسم‌ها، جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی – هنری را تحت پوشش قرار دهد.

از تسهیلات ارزان قیمت برای مسکن هنرمندان چه خبر؟

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در این باره که شنیده شده تسهیلات ارزان قیمت در حدود ۲۰۰ میلیون تومان برای مسکن هنرمندان قرار است تخصیص یابد، گفت: ما مدیرعامل صندوق اعتباری هنر را مسئول این کار قرار دادیم و در هیات دولت هم معاون اول رئیس جمهوری به من و وزیر راه و شهرسازی (مهرداد بذرپاش) دستور دادند کمیته ویژه‌ای را برای این کار تشکیل دادیم؛ از طرف وزارت فرهنگ آقای سید مجید پوراحمدی (میرعامل صندوق اعتباری هنر و از طرف وزارت راه هم نماینده ویژه‌ای برای این کار در نظر گرفته شده که با تسهیلات بسیار ارزان و در عین حال متناسب این مجموعه‌ها در اختیار اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و اصحاب قرآن قرار بگیرد.

ساخت مسکن هنرمندان با قوت ادامه دارد/ پیگیری مجموعه‌ جدید برای متقاضیان

وزیر فرهنگ گفت: کار ساخت شهر هنر در تابستان امسال شروع شده و کار با قوت ادامه پیدا می‌کند. مجموعه جدیدی هم در چند نقطه پیگیری می‌کنیم که در این مجموعه برای همه اهالی فرهنگ، هنر، رسانه و اصحاب قرآن، کسانی که متقاضی باشند پیش‌بینی ساخت مسکن صورت گرفته است.

اسماعیلی همچنین در خصوص روز معمار اظهار داشت: روز معمار، روز بزرگداشت شیخ بهایی است؛ شیخ بهایی، معمار تمدنی ایران دوره صفوی و دوره نظام مدنی شیعی است که امروز بزرگترین آثار تمدنی ما در قرن‌های دهم و یازدهم مرهون کار این مرد بزرگ و از جمله معماران آن عصراست.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا