آخرین خبرپزشکی

مشاور اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت تاکید کرد
الزام حضور مددکار در بیمارستان‌های بالای ۳۰ هزار مراجعه کننده در سال

مشاور اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: حضور مددکار در بیمارستان‌های بالای ۳۰ هزار مراجعه کننده در سال الزامی می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدمهدی فروزانفر در حاشیه برگزاری اجلاس معاونان درمان دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تالار شهید سلیمانی وزارت بهداشت گفت: مطالعات نشان داده که حضور مددکاران در بیمارستان‌ها بویژه در بخش‌هایی مانند اورژانس‌ها که بیماران در شرایط استرس زیادی قرار دارند، موجب ارتقای خدمات درمانی می‌شود.

وی با بیان این که وظیفه مددکار صرفا پیگیری مشکلات مالی بیماران نیست، افزود: وجود مددکار در بیمارستان‌ها از نظر روحی و روانی کمک حال زیادی برای بیماران است و ما این مساله را در بازدیدهای متعدد از بیمارستان‌ها، از نزدیک مشاهده کرده‌ایم.

مشاور اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: مددکار با مراحل درمان و پروسه انجام کار در بیمارستان، بیماران را آشنا می کند. لذا در اورژانس‌های شلوغ، پیگیری کار بیمارانی که مستاصل هستند و پاسخگویی به پرسش‌های آنان توسط مددکار به طور چشمگیری به روند درمان کمک می‌کند.

فروزانفر تاکید کرد: در آیین نامه ارتقای خدمات اورژانس ها که به امضای نهایی خواهد رسید و ابلاغ خواهد شد حضور مددکار در بیمارستان هایی که بالای ۳۰ هزار مراجعه کننده در سال دارند، الزامی می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا